• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Kameralny "Cantus Mare"

W niedzielę, 5 czerwca 2022 r., o godz. 12.00, Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sopocie serdecznie zapraszają na koncert z cyklu "Cantus Mare" - "Śpiew i Morze". To ostatni koncert wiosennej edycji cyklu, następne odbędą się jesienią 2022 r.

mar 15

piątek, godz. 19:00

bilety 37 - 100 zł
ulgowy 27 - 90 zł
Kup bilet

10 - 18 maja 2024

Gdańsk
bilety 10 - 126 zł
Kup bilet
5 czerwca usłyszymy znany melomanom w Trójmieście i od wielu lat koncertujący zespół Duo Sopot - grająca na akordeonie Elżbieta Rosińska i Anna Sawicka - wiolonczelistka.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Słowo o muzyce wygłosi Konrad Mielnik. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Miasto Sopot.
Program koncertu to wachlarz utworów z różnych epok - od barokowych, poprzez romantyczne, do muzyki współczesnej. Artystki wykonają dzieła Jana Sebastiana Bacha, Alfredo Piattiego, Ennio Morricone, Krzysztofa Naklickiego oraz utalentowanej gdańskiej kompozytorki Anny Rocławskiej-Musiałczyk.

DUO SOPOT
Duo Sopot - Anna Sawicka i Elżbieta Rosińska, istnieje od 1991 roku. Zespół ma ogromny repertuar, na który składają się dzieła tak wybitnych kompozytorów jak: Gubajdulina, Yun, Hosokawa, Piazzolla, Tiensuu, Valpola, Bargielski i Bashmakov. Artystki dokonały licznych prawykonań polskich i światowych kompozycji. Specjalnie dla Duo Sopot napisali utwory polscy kompozytorzy - Marian Gordiejuk i Krzysztof Naklicki. W 2006 roku do duetu dołączyła skrzypaczka Małgorzata Skorupa.

Opinie

Sprawdź się

Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście to:

 

Najczęściej czytane