• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Jubileuszowy - Smak Życia

Mocny start Festiwalu Mundus Cantat. Do Sopotu przyjadą chóry z Francji i Islandii a swój jubileusz będzie świętował Chór Mundus Cantat.

w każdy piątek (do 26.08), godz. 20:15

bilety 30 - 45 zł
Kup bilet
gru 18

niedziela, godz. 19:00

bilety 129 - 189 zł
Kup bilet
Co prawda część konkursowa Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat odbędzie się dopiero w maju (22-25), ale już 27 kwietnia (sobota) o godz. 16 w Sopotece (Sopot Centrum, ul. Kościuszki 14) zaprezentuje się pierwszy gość tegorocznej edycji - Chór Chant'anjou z francuskiego miasta Angers, które było stolicą Polski w roku 1939 roku, kiedy to urzędował tu rząd generała Sikorskiego. Chór wprowadzi nas w paryski klimat uliczek Montmartre, prezentując melodyjne piosenki francuskie.

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Następnego dnia, w niedzielę 28 kwietnia o godz. 16 w Kościele św. Jerzego w Sopocie (ul. Kościuszki 1) Chór SSW Mundus Cantat zaprezentuje się w specjalnej odsłonie artystycznej pt. "SMAK ŻYCIA", podczas której zaprezentuje program a'cappella. Nie zabraknie muzyki latynoamerykańskiej, piosenek z repertuaru Kabaretu Starszych Panów oraz muzyki współczesnych, polskich kompozytorów. Ale to jeszcze nie wszystko, chór w hołdzie Krzysztofowi "Komedzie" Trzcińskiemu w 50. rocznicę śmierci zaśpiewa jego utwory w aranżacjach na chór, akordeon, saksofon i kontrabas autorstwa prof. Beaty Wróblewskiej, dyrygentki zespołu. Chór zaprosił do współpracy doskonałych trójmiejskich muzyków - Cezarego Paciorka (piano, akordeon), Adama Żuchowskiego (kontrabas), Juana Felipe Alvarado (saksofon). Będzie nastrojowo, jazzowo a finał koncertu dostarczy słuchaczom wyjątkowych wrażeń.

Natomiast, 30 kwietnia o godz. 19 w Kościele Chrystusowym (Obrońców Westerplatte 21) trójmiejskiej publiczności zaprezentuje się Chór Gospel Lindakirkja z Islandii, zwanej krainą lodu i ognia. Lindakirkja to grupa bardzo różnych ludzi, których połączyła miłość do muzyki gospel i jak mówią - uwielbiają czuć wspólne bicie serca w rytmie gospel. Chór specjalizuje się w wykonaniu pieśni religijnych ze wszystkich gatunków - od starych amerykańskich hymnów, poprzez pop i soul, po dobrze znaną muzykę współczesnych kompozytorów i śpiewaków gospel, takich jak Andrea Crouch i Kirk Franklin. W repertuarze znajdują się również własne kompozycje napisane przez członków zespołu. Od 2015 roku zespół znajduje się obsadzie musicalu "Jesus Christ Superstar" wystawianego w Harpa Reykjavík Concert Hall.

PROGRAM
27 kwietnia (sobota) / 16.00 Koncert SPOTKANIE Z MUZYKĄ FRANCUSKĄ

Sopoteka (Sopot Centrum, II. p), ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot

Program:
Piosenki francuskie

Wykonawcy:
Chór mieszany CHANT'ANJOU, Angers, Francja

28 kwietnia (niedziela) / godz. 16.00 Koncert Jubileuszowy SMAK ŻYCIA
Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot

Program:
I CZĘŚĆ - chór wyruszy w podróż dookoła świata i zaprezentuje utwory, które prezentował w trakcie w kolejnych tournée koncertowych, utwory Ramona Noble, Lucho Bermúdeza, Alberto Carbonell Jimeno, Richardsa Dubra oraz polskich kompozytorów: piosenki duetu Jerzy Wasowski/Jeremi Przybora oraz Marka Raczyńskiego, Andrzeja Bielerzewskiego i Marcina Wawruka.
II CZĘŚĆ - Muzyka filmowa - Krzysztofowi "Komedzie" Trzcińskiemu w 50. rocznicę śmierci
Wykonawcy:
Juan Felipe Alvarado - saksofon
Cezary Paciorek - piano, akordeon
Adam Żuchowski - kontrabas
Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej MUNDUS CANTAT pod dyrekcją Beaty Wróblewskiej

30 kwietnia (wtorek) / godz. 19.00 Koncert MUZYCZNE PODRÓŻE
Kościół Chrystusowy, ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot

Program:
Pieśni różnych narodów

Wykonawcy:
Chór Gospel LINDAKIRKJA CHOIR, Kópavogur, Islandia


Wstęp na powyższe koncerty jest wolny. Organizatorami festiwalu obok Fundacji Mundus Cantat są Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Patronatem honorowym obejmują wydarzenie Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Jego Magnificencja, prof. dr hab. Macieja Sobczaka, Rektor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co więcej czeka nas w ramach jubileuszowej, 15. edycji Festiwalu Mundus Cantat wejdź na stronę www.munduscantat.pl

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?