• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert "Cantus Mare"

W sobotę, 3 czerwca 2023 r., o godz. 18.00, Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sopocie serdecznie zapraszają na kolejny koncert z cyklu "Cantus Mare" - "Śpiew i Morze". Wykonawcami będą znakomici gdańscy muzycy Andrzej Wojciechowski - klarnet i Paweł Zagańczyk - akordeon, a podczas koncertu usłyszymy utwory Astora Piazzoli, Béli Bartóka, Witolda Lutosławskiego, Krzesimira Dębskiego.

Słowo wprowadzenia wygłosi Konrad Mielnik. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Miasto Sopot.
Organizatorami są Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska Gdańsk-Gdynia-Sopot.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Paweł Zagańczyk
Wirtuoz akordeonu zajmujący się muzyką improwizowaną, nowymi kompozycjami oraz eksperymentami muzycznymi. Wykładowca akademicki, laureat ponad 20 konkursów akordeonowych. Jako założyciel kwartetu instrumentalnego Zagan Acoustic prezentuje kompozycje z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Jest także autorem muzyki do spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Laureat Pomorskiej Nadziei Artystycznej za rok 2010.

Andrzej Wojciechowski
Pierwszy klarnecista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Laureat wielu nagród na konkursach klarnetowych i kameralnych. Koncertował w Niemczech, Włoszech, Francji, Anglii, Szwecji, Monako, USA, Kanadzie, RPA, Chinach i w Polsce. Jest członkiem Inspiro Duo, Mozartowskiego Zespołu Basethornowego, Gdańskiego Tria Stroikowego oraz zespołu Zagan Acoustic, specjalizującego się w wykonywaniu muzyki z pogranicza jazzu, folku czy world music.

Opinie

Sprawdź się

Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście to: