• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Bisów Najsławniejszych Artystów

Po wakacyjnej przerwie w Sali Muzycznej Pałacu Opatów w Oliwie w niedzielę 15 października odbędzie się koncert z cyklu Oliwskie Koncerty Kameralne zatytułowany Koncert Bisów Najsławniejszych Artystów.

lip 4

wtorek, godz. 20:00

bilety 49 zł
Kup bilet
Koncert wyjątkowy złożony z błyskotliwych, a zarazem wielkich dzieł literatury muzycznej z całego świata.
Najsławniejsi artyści na "bis" wykonują zazwyczaj wirtuozowskie utwory w różnych stylach. Najczęściej wybierają wielkie nazwiska kompozytorów uznanych na całym świecie i ich nieco inne oblicze muzyczne. Występujący na dzisiejszym koncercie artyści wybrali błyszczące miniatury. Usłyszymy Natalię Walewską - skrzypce, Witalija Wydrę - śpiew, oraz pianistę Rafała Lewandowskiego, znanych na estradach nie tylko w Polsce.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Natalia Walewska - koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, wydała cztery autorskie płyty kompaktowe i wiele koncertuje. Za swoje osiągnięcia artystyczne była nominowana do nagrody "Splendor Gedanensis".

Witalij Wydra - artysta Opery Bałtyckiej w Gdańsku, laureat Konkursu Młodych Wokalistów we Lwowie i I Europejskiego Konkursu Tenorów im Jana Kiepury w Sosnowcu.

Rafał Lewandowski, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, kontynuował studia w Paryżu u B.Ringeissena. Występował w Austrii, Włoszech, Danii, Francji, Niemczech, USA. Dokonał wielu nagrań.

W programie m.in. tanga La Cumparsita G.Rodrigueza, El Choclo A.Villoldo, walce F.Kreislera, Banjo i skrzypce W.Krolla, Tarantella G.Rossiniego, Kuplety Barinkaya z "Barona Cygańskiego" J.Straussa, "O surdato nammurato" Z.Canio, "My way" C.Francois, Taniec Ognia z baletu "Czarodziejska miłość" M.de Falla.

Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt.
Oliwskie Koncerty Kameralne są dofinansowane przez Urząd Miejski w Gdańsku.

Opinie

Sprawdź się

Gdańsk był jednym z sześciu miast - organizatorów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W którym roku odbyło się to sportowe wydarzenie?