• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Bisów Najsławniejszych Artystów

Po wakacyjnej przerwie w Sali Muzycznej Pałacu Opatów w Oliwie w niedzielę 15 października odbędzie się koncert z cyklu Oliwskie Koncerty Kameralne zatytułowany Koncert Bisów Najsławniejszych Artystów.

w każdą sobotę (do 13.08), godz. 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
mar'23 14

wtorek, godz. 19:00

bilety 80 - 140 zł
Kup bilet
Koncert wyjątkowy złożony z błyskotliwych, a zarazem wielkich dzieł literatury muzycznej z całego świata.
Najsławniejsi artyści na "bis" wykonują zazwyczaj wirtuozowskie utwory w różnych stylach. Najczęściej wybierają wielkie nazwiska kompozytorów uznanych na całym świecie i ich nieco inne oblicze muzyczne. Występujący na dzisiejszym koncercie artyści wybrali błyszczące miniatury. Usłyszymy Natalię Walewską - skrzypce, Witalija Wydrę - śpiew, oraz pianistę Rafała Lewandowskiego, znanych na estradach nie tylko w Polsce.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Natalia Walewska - koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, wydała cztery autorskie płyty kompaktowe i wiele koncertuje. Za swoje osiągnięcia artystyczne była nominowana do nagrody "Splendor Gedanensis".

Witalij Wydra - artysta Opery Bałtyckiej w Gdańsku, laureat Konkursu Młodych Wokalistów we Lwowie i I Europejskiego Konkursu Tenorów im Jana Kiepury w Sosnowcu.

Rafał Lewandowski, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, kontynuował studia w Paryżu u B.Ringeissena. Występował w Austrii, Włoszech, Danii, Francji, Niemczech, USA. Dokonał wielu nagrań.

W programie m.in. tanga La Cumparsita G.Rodrigueza, El Choclo A.Villoldo, walce F.Kreislera, Banjo i skrzypce W.Krolla, Tarantella G.Rossiniego, Kuplety Barinkaya z "Barona Cygańskiego" J.Straussa, "O surdato nammurato" Z.Canio, "My way" C.Francois, Taniec Ognia z baletu "Czarodziejska miłość" M.de Falla.

Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt.
Oliwskie Koncerty Kameralne są dofinansowane przez Urząd Miejski w Gdańsku.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada:

 

Najczęściej czytane