• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Anny Jurksztowicz z okazji Dnia Matki

 • czwartek, 26 maja 2022, godz. 19:00
 • Lokalizacja
  Filharmonia Kaszubska Wejherowo, Jana III Sobieskiego 255
 • Bilety
  79,
  ulgowy 69
  sprzedaż: 58 672-27-75

Zapraszamy na koncert Anny Jurksztowicz z okazji Dnia Matki 26 maja o godz. 19.00!

lip 29

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 99 - 299 zł
Kup bilet
paź 7

piątek, godz. 19:00

bilety 37 - 80 zł
ulgowy 27 - 70 zł
Kup bilet
Anna Jurksztowicz - wokalistka i piosenkarka, także producentka muzyczna i autorka piosenek. Studiowała śpiew klasyczny, porzuciła  jednak belcanto w wyniku fascynacji jazzem i muzyką pop. W wieku 16 lat występowała już na estradach zawodowo obok największych gwiazd polskiej estrady. W 1985 roku wygrała  KFPP w Opolu zdobywając I nagrodę  w konkursie Premier za Diamentowy kolczyk (muz. Krzesimir Dębski/ sł. Jacek Cygan). Reprezentowała polską piosenkę  na międzynarodowych festiwalach w  Sopocie (Polska,1985); Dreźnie ( Niemcy,1987 ); Curaçao ( Antyle Holenderskie 1988 ); Jurmali ( Łotwa 1989); Karlshamn ( Szwecja 1990 );  Siracusa (Włochy 1991 ); Istambule (Turcja 1991) ,w Kairze ( Egipt 1995) oraz w Indiach (2006).  Nagrała wiele piosenek do znanych filmów i seriali TV m.in.: Kingsajz; VIP; W pustyni i w Puszczy  Czułość i kłamstwa; Matki, żony i kochanki; Na dobre i na złe; Więzy krwi, Ranczo. Śpiewała  do polskich wersji filmowych produkcji Walta Disneya Puchatkowego Nowego Roku;  Prosiaczek i Przyjaciele, Kubuś i Hefalumpy.  Jej debiutancka płyta Dziękuję nie tańczę, wydana w 1987, na którą wszystkie utwory napisali dla niej Krzesimir Dębski i Jacek Cygan,  dziś przez fachowe pisma i plebiscyty poświęcone muzyce pop, uważana jest za kultową a nagrane na niej piosenki wciąż znajdują się w na Top listach.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Anna Jurksztowicz, pomimo że jest znana z przebojowych piosenek oraz muzyki do filmów i seriali TV, od wielu lat ma także w swoim repertuarze, a raczej w muzycznym zanadrzu, utwory wspierające praktyki duchowe, takie jak:  muzyka spirituals & gospels, kantyczki karmelitańskie, hinduskie mantry oraz klasyczne i współczesne pieśni do tekstów wybitnych poetów (L. da Ponte; W. Szymborska; F.G. Lorca; Cz. Miłosz) i kompozytorów (I. J. Paderewski, W. A. Mozart).  Jej płyta Poza czasem muzyka duszy, (2013) jest poświęcona muzyce kontemplacynej. Jako jedna z pierwszych artystek w Polsce podejmuje  ten temat w muzyce pop.  Anna czerpie inspiracje z różnych źródeł, kultur, eksperymentuje z formą, przekłada teksty, poszukuje. Praktykuje jogę,  jest jej nauczycielką.

Anna Jurksztowicz jest także wydawcą i producentem muzycznym. Jej firma wydawnicza i producencka założona w 2001 roku Si Music w serii dedykowanej polskiej muzyce współczesnej  (Modern Classics from Poland) promuje twórczość kompozytorów polskich oraz organizuje wydarzenia  muzyczne w Polsce i zagranicą.

Prowadzi blog kulinarny -  www.annajurksztowiczijem.blogspot.com, a także napisała swój pierwszy poradnik, książkę kucharską IQuchnia, czyli jak  intelgentnie jeść i pić. Nie jest to typowa książka kucharska a raczej podręcznik dla świadomych konsumentów i domowych kucharzy. Wszystkie potrawy autorka wielokrotnie sprawdziła na swojej rodzinie i przyjaciołach. Uwielbia gotować,  a na udoskonalenie przepisów jak twierdzi poświęciła wiele lat pracy, podróżując z koncertami na całym świecie.

Obecnie Anna Jurksztowicz koncertuje z recitalem na który składają się jej największe przeboje  oraz piosenki z albumu O miłości, ptakach i złych chłopakach (201; ponadto występuje w filharmoniach z programem symfonicznym poświęconym muzyce filmowej Krzesimira Dębskiego,   a także  z programem Mozart Smooth Jazz zrealizowanym we współpracy z berlińskim pianistą Rolfem Zilke, zawierającym pieśni i arie W. A. Mozarta, wykonywane w aranżacjach jazzowych w oryginalnym  języku włoskim i niemieckim lub po polsku w autorskim przekładzie Anny. Rok 2020 jest dla Anny Jurksztowicz bardzo szczególny ponieważ w tym roku Artystka świętuje okrągły jubileusz 35-lecia pracy artystycznej.

Na 4 września zaplanowana jest premiera płyty Jestem taka sama oraz występ na festiwalu w Opolu. Dwa dni później Anna Jurksztowicz wykona premierowo piosenkę Jestem taka sama w konkursie Premier w Opolu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 2019 roku w ramach festiwalu Literacki Sopot pisarz znany na całym świecie wystąpił w spektaklu swojego autorstwa. O kim mowa?

 

Najczęściej czytane