• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert "A Story of Polish Jazz"

Zapraszamy Państwa na muzyczną podróż jazzową. A Story of Polish Jazz. Giganci polskiego jazzu na jednej scenie w historycznym projekcie Jarka Śmietany!

Jan Ptaszyn Wróblewski (saksofon), Michał Urbaniak (saksofon / skrzypce), Henryk Miśkiewicz (saksofon), Krzesimir Dębski (skrzypce), Robert Majewski (trąbka / flugelhorn), Piotr Baron (saksofony), Grzegorz Skawiński (gitara), Piotr Wyleżoł (fortepian), Kajetan Galas (organy Hammonda), Antoni Dębski (gitara basowa), Adam Czerwiński (perkusja), Alicja Śmietana (skrzypce, prowadzenie), Bzyk (rap), Guzik (rap).

jazz - koncerty w Trójmieście


Płyta z tym nagraniem ukazała się na początku 2005 roku i już wówczas miała premierową prezentację sceniczną w Krakowie w kinie Kijów. Mimo, że od tego czasu w wersji koncertowej projekt ten był niezwykle rzadko wykonywany na żywo ze względu na trudność zebrania w jednym miejscu i czasie tak wybitnych postaci polskiego jazzu, jednak publiczność jazzowa pamięta wyjątkowe koncerty, jak ten na festiwalu Jazz w Lesie w Sulęczynie, czy w Warszawie, w Studiu S-1 im. Witolda Lutosławskiego.
,,A Story of Polish Jazz to kompozycja bardzo udana. Tekst wybornie oddaje historię polskiego jazzu, oczywiście skróconą i trochę subiektywną. W nagraniu płytowym projekt składa się z 14 zwrotek, przedzielonych czterotaktowymi chorusami improwizujących solistów. Każdą zwrotkę puentuje nazwisko głównej postaci w danym momencie historii i wymieniony muzyk wychodzi na solo w symbolicznych czterech taktach.

W wersji koncertowej usłyszymy artystów w szerszym ujęciu, prezentujących własne kompozycje lub utwory Jarka Śmietany. Wszystko okraszone rapowaną narracją oraz zdjęciami i fragmentami wideo przywołującymi historię polskiego jazzu.

Nieczęsto spotykana jest taka plejada gwiazd polskiego jazzu na jednej scenie!
Program nigdy nie był prezentowany na scenach trójmiejskich.

Informacje o wydarzeniu:
data: 28.01.2024
godzina: 18:00
wejście: od 17:00
bilety dostępne na Eventim.pl oraz w kasach Filharmonii Bałtyckiej.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku ukończono budowę gmachu Opery Bałtyckiej?

 

Najczęściej czytane