• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Komiksowe Spotkania Rysunkowe

w każdą środę (do 28.06), godz. 19:00- 21:30

Gdańsk,
Wracamy z jesienno zimowym rozkładem jazdy i zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu Komiksowych Spotkań Rysunkowych!
Poznacie nowe postaci polskiej sceny komiksowej, które w kolejnych spotkaniach zdradzą Wam tajniki sztuki, a wierzcie nam, są prawdziwymi wyjadaczami.
Zapraszamy każdego, kto chce w kameralnym gronie rozwinąć swoją pasję! Warsztaty skierowane do młodszych i starszych, także dla tych, którzy przestali rysować na etapie podstawówki, a chcieliby w ukryciu przed rodziną wrócić do rysowania...

Podczas najbliższego spotkania pracować będziecie pod czujnym okiem niezwykle wszechstronnego twórcy, którym jest...Marek Lachowicz! Tadam tadam!
Marek to twórca komiksowy, storyboardzista, reżyser i scenarzysta filmów animowanych i teledysków.
Jest autorem komiksów z serii „Człowiek Paroovka”, na łamach której zadebiutowały takie postaci jak Gang Wąsaczy, Grand Banda i Czopek Piotrek. Komiksową karierę zaczynał publikując między innymi w kultowym magazynie „Produkt”. Zdobywca nagród na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi za komiksy „Grand Banda” i „Samolot” narysowany do scenariusza Daniela Gizickiego. Poza albumami komiksowymi wydanymi przez Kulturę Gniewu ma na koncie liczne publikacje w prasie, zinach i Internecie.

Od 2012 roku związany jest zawodowo z gdańskim studiem animacji – Grupa Smacznego, gdzie realizuje się na bardzo różnych płaszczyznach związanych z produkcją filmów animowanych. Tworzy storyboardy do takich projektów, jak seriale „Mami Fatale” czy „Adventures of Annie, Ben & Mango”. Wykonuje też storyboardy, reżyseruje i nadzoruje produkcję animacji do reklam w ramach kampanii marki Nju Mobile. Jest też reżyserem serii „Adventures of Annie Ben & Mango”, oraz serialu „Grand Banda”, który powstaje w oparciu o jego autorskie komiksy. Współpracuje też przy innych projektach, takich jak serial „Wilq”, animowana adaptacja książek z serii „Basia” i film „Ryjówka Przeznaczenia”. Stworzył również animatiki do serii „Przytul Mnie” w reżyserii Mateusza Jarmulskiego, która powstała w krakowskim studiu Pigeon. Ponadto jest autorem scenariuszy do serii „Grand Banda” i „Mami Fatale”.
Jeśli więc podczas rysowania chcielibyście się dowiedzieć co to jest animatik i jak to się dzieje, że książkowa Basia się rusza to będzie ku temu doskonała okazja.

Bardzo prosimy o przemyślane rezerwacje w wydarzeniu na facebooku. Jeśli zarezerwowaliście, a jednak nie będziecie mogli dotrzeć, dajcie nam znać. Zawsze jest jeszcze ktoś chętny i Wasza skrupulatność umożliwi mu udział w zajęciach.

Wstęp bezpłatny gdyż zajęcia realizowane są w ramach Domów Sąsiedzkich finansowanych przez UM Sopot :)

Opinie

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?