Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Teatr Pantomimy Mimo
Komedianci

Widzowie mają okazję powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje spektakle na ulicach i placach miejskich. Spektakl "Komedianci" jest bezpośrednim nawiązaniem do formy przedstawień, jakie miały miejsce przed laty. Opowiada historię grupy ulicznych artystów, którzy od dawna nie mieli możliwości prezentowania swych umiejętności, podróżując jedynie z miejsca na miejsce wozem, w którym mieszkają. Pewnego dnia całkiem niespodziewanie pojawiają się widzowie, zaczyna się spektakl. Spektakl, w którym rzeczywistość sceniczna miesza się z ich osobistymi relacjami, tworząc zaskakujące sytuacje. To przedstawienie, w czasie którego na oczach widzów ożywają dawne pasje i dawne miłości. Czy spektakl musi się skończyć? I co tak naprawdę jest prawdziwą rzeczywistością oglądanych artystów?

W spektakl "Komedianci" zostały wplecione odtworzone sceny z legendarnego filmu "Enfants du paradis" Marcela Carné z 1945 r. Będzie więc można zobaczyć rodzaj pantomimy, który bardzo rzadko, jeśli w ogóle, ogląda się na świecie.

W "Komediantach" przywołuje się ducha dawnych ulicznych artystów, kuglarzy i aktorów, którzy całe swoje życie poświęcali spektaklom prezentowanym przypadkowemu widzowi, których pasja i ekspresja działania urzekała swą prawdziwością, a ich umiejętności i pomysły nie pozwalały przejść obok obojętnie" - mówi reżyser spektaklu, Bartłomiej Ostapczuk. Zapraszamy na dynamiczny, komiczny spektakl, niepozbawiony refleksji i tęsknoty za światem, którego już nie ma...

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Bartłomiej Ostapczuk
Muzyka: Jarosław Praszczałek

Występują: Karina Saczuk, Olga Domańska, Maja Pieczerak, Katarzyna Wróbel, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ostapczuk

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Fałsz Fałsz
  bilety 25 - 40
  Kup bilet

  terminy: 26 sierpnia, 27 sierpnia, 28 sierpnia,

  premiera: 29 sierpnia 2020

  wystawia: Teatr Atelier

 • Fidelio Fidelio

  terminy: 3 października, 4 października, 24 października, 25 października

  premiera: 3 października 2020

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny