• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Kołysanka Maciej Siembieda - trójmiejska premiera książki i spotkanie autorskie

Mamy przyjemność zaprosić Was na premierę książki Macieja Siembiedy, sopockiego autora książek sensacyjnych, kryminałów i thrillerów - "Kołysanka".

To nowe śledztwo Jakuba Kani! Czy będzie jego ostatnim?

Tam, gdzie sąsiedzi mogą się dzielić opłatkiem, ale nie sprawami z przeszłości...
Czego szukał po wojnie na Śląsku Opolskim światowej sławy kompozytor Aram Chaczaturian, przysłany przez NKWD? Czy on także był oprawcą?

Wyjątkowo trudna i ściśle poufna sprawa wagi państwowej wiedzie Jakuba Kanię specjalistę od śledztw historycznych do Grodkowa, którego szarą eminencją jest radna sejmiku wojewódzkiego, Iwona Kern. Dlaczego wyszła za mąż za Tomasza, człowieka, którego powinna nienawidzić? O co tragicznie poróżniły się ich rodziny? Jakie tajemnice kryją ruiny jednej z najwspanialszych niegdyś rezydencji magnackich w Europie, w której dwieście lat temu sprowadzono całą orkiestrę na intrygujący koncert dla... dwóch osób? Jak połączą się losy porzuconej przez matkę czteroletniej Joanny Gryzik i diabła z Rudy, potwornie okaleczonego w młodości i oszpeconego odludka Karola Goduli? I wreszcie czym była tajemnicza melodia, którą nie tylko prokurator Kania próbuje odszukać

Maciej Siembieda z mistrzowską zręcznością splata sensacyjną fikcję z Wielką Historią i małą polityką oraz fascynującymi śląskimi ciekawostkami. Trzymające w napięciu wydarzenia wokół sprawy Chaczaturiana, prawdziwej bajki o Kopciuszku, przeklętych nut oraz rodzinnych sekretów i tajemnic pałacu w Kopicach stawiają pod znakiem zapytania nie tylko dalszą karierę prokuratora Jakuba Kani, ale przede wszystkim naszą przespaną noc

Rozmowę z autorem poprowadzi redaktorka Anna Świtajska.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Salon Literacki Smaku Słowa.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu w naszej księgarni na żywo z udziałem publiczności.

Cykl spotkań w naszej księgarni dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Opinie

Sprawdź się

Pierwsza nazwa Muzeum Miasta Gdyni to: