stat
Impreza już się odbyła

Kolorowe sny o Gdańsku. Wernisaż wystawy Vasyla Netsko oraz koncert utworów z lat 20tych.

Na wystawie zobaczymy serię obrazów o Gdańsku w surrealistycznym świecie lat 20tych minionego stulecia. Przewrotnie, kolekcja "Kolorowe sny o Gdańsku" została stworzona podczas kwarantanny obecnych, trudnych lat 20stych. Dla autora, czas ten okazał się wspaniałym momentem aby całkowicie oddać się pasji twórczości. Owocem jest kolekcja 15 niezwykłych obrazów, w których możemy dostrzec ogromną miłość do Gdańska i nie tylko...

"Z tęsknoty za wolnością w czasie pandemii oraz z mojego uwielbienia do Gdańska, powstał pierwszy obraz serii: "Danzig dencing", a następnie jego odsłony. Przez trzy tygodnie namalowałem łącznie 15 obrazów, które stanowią opowieść o życiu dawnych Gdańszczanek i Gdańszczan. To oczywiście moje wyobrażenie przeszłości miasta, w którym obecnie pracuję i tworzę, a które pokochałem tak bardzo, że jest moją muzą. Cykl "Danzig dencing" nie został zamknięty... po jej publicznej prezentacji powstaną kolejne obrazy. Zapraszam wszystkich do jej współtworzenia" - Vasyl Netsko.

Ekspozycja wystawy do 31.12.2021

Malarską podróż po dawnym Gdańsku umili nam koncert utworów z dwudziestolecia międzywojennego w autorskich aranżacjach Anny Gospodarek, który wykona zespół w składzie: Anna Gospodarek - skrzypce, Radosław Blonka - wokal, Patryk Matusiak - fortepian. W repertuarze znajdą się m.in. piosenki Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo, Henryka Warsa, Władysława Szpilmana: takie jak Ta ostatnia niedziela czy Umówiłem się z nią na dziewiątą. Koncert zorganizowany jest w ramach projektu Kultura w Koronie II.

Podróże w czasie najlepiej odbywać w odpowiednim stroju - wybierzcie się więc na wernisaż i koncert w stylizacji z lat 20tych!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?