stat
Impreza już się odbyła

Kolorem i blaskiem malowane. Obrazy na lustrach.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Teresy Zdzienickiej-Sędłak "Kolorem i blaskiem malowane". Obrazy na lustrach. 08.03.2019 r. (piątek), godz. 17:00

Galeria "Punkt" GTPS, ul. Chlebnicka 2
Kurator wystawy: prof. Marek Model

Zapraszamy!
wystawa czynna od 8 marca do 2 kwietnia
wtorki, środy, czwartki 11:00-16:00

***
Teresa Zdzienicka-Sędłak - urodziła się w Gdańsku, gdzie mieszka i pracuje twórczo. Od najwcześniejszych lat interesowała się rysunkiem i malarstwem. W 1994 r. ukończyła edukacje pod okiem prof. Włodzimierza Łajminga.

Maluje głównie na płótnie farbami olejnymi, ale pracuje też akrylami, pastelami i akwarelami. Jest artystką szukającą nowych form, technik i kompozycji. W wyniku tych poszukiwań powstaje zupełnie nowy warsztat - są to prace malowane na lustrach.

Uczestniczyła również czynnie w życiu kulturalnym miasta pracując w zarządzie Stowarzyszenia Nadbałtyckich Plastyków, jak też była prezesem Stowarzyszenia Twórców Kultury - Ster. Za całokształt prac artystycznych otrzymała od Ministra Kultury RP w 2003 r. odznakę - Zasłużony Działacz Kultury - a w 2010 r. odznakę - Zasłużony Dla Kultury Polskiej - od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, B. Zdrojewskiego.

Miała szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą oraz w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa, jest członkiem Towarzystwa Miłośników Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku i Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Czy wartownia nr 1 na Westerplatte posiadałą kiedyś toaletę?