stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kolekcjonerstwo - oprowadzanie kuratorskie po wystawie Eryka i Jan Drostowie

Wystawy z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci to nie tylko przedstawienie sylwetek i osiągnięć wybitnych twórców, ale też próba zwrócenia uwagi na wybrane aspekty wzornictwa. Podczas ósmej edycji cyklu intrygować nas będzie moment, w którym obiekt użytkowy zmienia swoją podstawową funkcję i zostaje częścią kolekcji, czy to muzealnej czy prywatnej. Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice niestety już nie istnieje, ale szkła projektu Eryki i Jana Drostów wciąż fascynują swoją nowoczesną formą. O tym fenomenie opowiadamy na wystawie, prezentując wybrane obiekty z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz ze zbiorów prywatnych.

Anna Śliwa, dr, historyczka sztuki i literaturoznawczyni, kustosz dyplomowany. Absolwentka podyplomowych studiów menedżerów kultury w SGH w Warszawie. W Muzeum Miasta Gdyni pracuje od 2007 roku, a od 2014 kieruje Działem Sztuki. Kuratorka i współautorka licznych wystaw związanych ze sztuką Pomorza, miniaturą tkacką, dizajnem i architekturą. Współkuratorowana przez nią wystawa Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach zdobyła I miejsce w konkursie Wydarzenie Historyczne Roku 2016 oraz wyróżnienie w konkursie Sybilla 2017. W 2018 roku nominowana do Pomorskich Sztormów za wystawę Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci w kategorii Odkrycie Roku i Wydarzenie Roku. Katalog tej wystawy zdobył Nagrodę Honorową w 58. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2017 i został finalistą konkursu Dobry Wzór 2019. Autorka książki o percepcji wizualnej w twórczości Mirona Białoszewskiego. Członek Zarządu Oddziału Gdańskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Prowadzenie: Anna Śliwa / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni
Zapisy: www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
  • Bilet ulgowy
    5 zł
Bilety: Oprowadzanie jest wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny); obowiązują zapisy; liczba miejsc ograniczona;

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku otwarto na Dolnym Mieście łaźnię, obecnie siedzibę Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"?