Wiadomości

stat

Kolejna rzeźbiarska "samowolka" w przestrzeni Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Tajemnicza rzeźba przy torach SKM

Kolejne dzieło Tewu w Gdyni. Tym razem tajemniczy rzeźbiarz zainstalował ją przed Muzeum Miasta Gdyni.Lubisz sztukę uliczną?

tak 87%
nie 13%
zakończona Łącznie głosów: 1517
Rzeźba nazywa się "Newborn" i przedstawia leżącego noworodka.

Nową pracę Tewu można oglądać na ul. Zawiszy Czarnego 1 przed Muzeum Miasta Gdyni. Poprzednia rzeźba pojawiła się w lutym zeszłego roku na Ostrodze Pilotów w pobliżu Muzeum Emigracji.

- Coś się zaczyna, coś się kończy. To już ostatnia rzeźba z serii, ale nie koniec mojej działalności, stay tuned! - napisał Tewu na swoim profilu na Facebooku.
Okazało się też, że jedna z wcześniejszych, ale zaginionych rzeźb, właśnie się odnalazła.

- Rzeźba chłopca z ul. 10 Lutego, która odnalazła się po 1,5 roku w Warszawie, jest już w Gdyni. Niedługo dam znać, gdzie będzie do zobaczenia - informuje Tewu.

Kim jest Tewu?Anonimowy artysta, nazywany "gdyńskim Banksym", jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i mieszkańcem Gdyni. Od lat w przestrzeni miejskiej pojawiają się jego rzeźby. Nigdy nie pyta nikogo o pozwolenie, sam wybiera, gdzie pojawi się kolejne dzieło.

W sierpniu 2018 roku ustawił swoje dzieło przy ul. Starowiejskiej obok skrzyżowania z ul. Władysława IV. Artysta zatytułował je "IX". Przedstawiało bowiem dziewięć twarzy obciętych na wysokości oczu.

Tewu sprzedał też płaskorzeźbę z wizerunkiem Karola Śliwki, polskiego artysty grafika. To twórca plakatów, grafik, znaczków pocztowych, opakowań, okładek i znaków firmowych. 840 zł trafiło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W lutym ubiegłego roku Tewu zostawił swoją rzeźbę na Ostrodze Pilotów przy Kapitanacie Portu w Gdyni. Wcześniej stworzył m.in. ludzika lego. Praktycznie wszystkie jego dzieła pojawiały się w centrum Gdyni, wiele z nich zostało jednak skradzionych.

Rzeźba Tewu przy Kapitanacie Portu w Gdyni

Opinie (118) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Izolacja a życie intymne: pragniemy siebie bardziej?
Izolacja a życie intymne
Sposób na nudę: 10 komedii do obejrzenia w domu
10 komedii do obejrzenia w domu

Kulinaria

Owoce, warzywa i kiszonki chętnie zamawiane do domu
Owoce i warzywa z dostawą do domu
Firmy cateringowe zmieniają ofertę
Firmy cateringowe zmieniają ofertę

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?