stat

Koleją z Gdyni do Kokoszek. Spacer historyczny z Dawidem Gajosem

W 2021 roku przypada 100. rocznica budowy linii kolejowej łączącej Gdynię z resztą kraju z pominięciem Wolnego Miasta Gdańska. Była to pierwsza większa inwestycja kolejowa w II Rzeczypospolitej po odzyskaniu niepodległości. Dlaczego powstała kolej z Gdyni do Kokoszek? Ile kosztowała jej budowa? Z jakimi trudnościami mierzyli się budujący? Jakie pamiątki się po niej zachowały? Jak wygląda obecnie? Najlepiej przekonać się o tym podczas spaceru w ramach cyklu Spaceruj z historią!, szlakiem dawnego torowiska, który poprowadzi Dawid Gajos z Działu Historycznego Muzeum Miasta Gdyni.

wrz 21

wtorek, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

17 sierpnia - 31 grudnia 2021, godz. 19:00

Wstęp wolny
Spotykamy się już 31 lipca, o godzinie 10 na końcu ulicy Olkuskiej, przy wejściu do Rezerwatu Kacze Łęgi. Trasa wędrówki (ok. 7 kilometrów) będzie prowadziła zarówno przez tereny miejskie, jak i leśne ścieżki spacerowe, a zakończy się przy kapliczce na końcu ulicy Źródło Marii. Zapraszamy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie.

Więcej informacji na stronie Muzeum Miasta Gdyni w zakładce spaceruj z historią! i na www.TadeuszWenda.pl - stronie poświęconej pamięci budowniczego gdyńskiego portu.

Miejsce: na końcu ulicy Olkuskiej, przy wejściu do Rezerwatu Kacze Łęgi w Gdyni

Prowadzenie: Dawid Gajos Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni Pokaż mniej

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 funkcjonuje jako muzeum od...?