stat
Impreza już się odbyła

Kociewie ART

Serdecznie zapraszamy na wystawę Kociewie ART. Pozwoli to poznać bliżej nie tylko region, ale także twórczość lokalnych artystów. Od 31 lipca do 7 sierpnia w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w Ratuszu Staromiejskim będzie można zobaczyć ekspozycję prac trzech twórczych kobiet reprezentujących powiat starogardzki, tczewski i świecki.

11 grudnia 2021 - 10 stycznia 2022, godz. 9:00 - 18:00

Wstęp wolny
Anna Stryjewska to urodzona w Gdańsku artystka, która całe życie zawodowe spędziła w Gdańsku jako nauczyciel plastyki i pedagog. Ukończyła studia plastyczne na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej mentorami byli prof. Jan Pręgowski i Piotr Klugowski. Maluje techniką "suchych pasteli" rzadziej wykonuje obrazy olejne. Tematem wiodącym jej obrazów są pejzaże kociewskie i kaszubskie, a także kwiaty z jej ogrodu. Rzadziej postacie aniołów, marionetek. Jej prace były 11 razy wystawiane w pomorskich miastach.

W Galerii NCK będzie można podziwiać prace Katarzyny Szczodrowskiej, która jest malarką, rysowniczką, fotograficzką, a także nauczycielką rysunku i malarstwa. Studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ukończyła studia z wyróżnieniem w pracowni prof. Hugona Laseckiego. Zasiadała w Zarządzie Gdańskiego Okręgu ZPAP, czyli w Związku Polskich Artystów Plastyków, pełniąc funkcje najpierw wiceprezesa, a następnie skarbnika. Artystka zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, malarstwem ściennym i witrażem.

Reprezentantką powiatu świeckiego jest Marzenna Puchalska, mieszkanka Świecia. Inspirują ją kobiety - ich piękno i delikatność. W swoich pracach nawiązuje dialog z ulotnością chwili, odkrywa sfery duszy i snu. Swój warsztat doskonali pod okiem Sviatlany Dzemidovich w ramach Otwartej Strefy Twórczej działającej w Grucznie. Od 10 lat tworzy obrazy olejne. Jak sama mówi: "Malowanie jest dla mnie zapomnieniem, lekarstwem na wszystko."

Wystawa zakończy się finisażem 7 sierpnia o godzinie 17.00. Ekspozycję uświetni występ zespołu AJAGORE wraz z Piotrem Bukatrykiem, który wykona utwory do poezji kociewskiego regionalisty Romana Landowskiego oraz piosenki autorstwa Piotra Bukatryka. Poza tym odbędzie się spotkanie z autorkami wystawy, które podczas zwiedzania będą mogły osobiście przybliżyć zebranym gościom swoją sztukę.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z dyrektorów Teatru Muzycznego w Gdyni wprowadził do jego repertuaru musicale broadwayowskie?