Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kocham Pana, Panie Sułku - spektakl gościnny (9 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 763-49-06
wystawia:
ART PRODUCTION
ocena:
5.0 / 5 (1 głos)
5.0
Reżyseria: Janusz Kukuła.
Obsada: Krzysztof Kowalewski (Sułkowski), Marta Lipińska (Eliza),
Adam Ferency (Marucha), Marian Szałkowski (przy fortepianie).

"KOCHAM PANA, PANIE SUŁKU". Czy ktoś z Seniorów, i nie tylko, nie zna tego określenia? To niemożliwe. Wychowały się na nim całe pokolenia radiosłuchaczy.

A konkretnie przez ponad 20 lat Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska użyczali swojego głosu Panu Sułkowi i Pani Elizie w komediowym słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego pt. "Kocham pana, panie Sułku".

"KOCHAM PANA, PANIE SUŁKU" to literacka wersja minisłuchowisk emitowanych w Ilustrowanym Magazynie Autorów, później w Powtórce z rozrywki, w Programie 3 Polskiego Radia (Trójka). Przez lata pan Sułek, pani Eliza, gajowy Marucha oraz ich przygody przyciągały do radioodbiorników tysiące słuchaczy. Jeżeli jednak kogoś rozśmieszyło to lub owo, zasługa w tym wykonawców radiowych, którzy martwej literze nadali żywy kształt, umiejętnie operując głosem. Jak każdy aktor utożsamiali się oni z kreowanymi przez siebie postaciami bardzo solidnie i do dzisiaj funkcjonują w zbiorowej pamięci jako Pan Sułek i Pani Eliza. Aktorzy postanowili, że warto przedłużyć życie swoich bohaterów i wymyślili "KOCHAM PANA, PANIE SUŁKU" na żywo, prezentując go w całej Polsce od dłuższego czasu.

Opinie (9) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery