• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kocham Bałtyk

monodram komedia
kasy:
58 555-22-35
wystawia:
Teatr Atelier Sopot

Zapraszamy 16 lipca na spektakl Kocham Bałtyk Agnieszki Przepiórskiej na podstawie tekstu Zośki Papużanki, który który zaprezentujemy na naszym teatralno - klubowym tarasie.Kocham Bałtyk
Zośka Papużanka

"Kocham Bałtyk" to spektakl Agnieszki Przepiórskiej, znanej jako Dzika Agnes, HGW i Samotna Matka z kultowego teatru kabaretowego "Pożar w Burdelu", aktorki związanej na co dzień z Teatrem Polonia w Warszawie. Spektakl powstaje na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej Nike.

Wakacje nad Bałtykiem - to znamy wszyscy. Wszyscy narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań, kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia.

Bohaterkę spektaklu "Kocham Bałtyk", o osobowości złożonej z naszych doświadczeń i obserwacji, rozmów poważnych i niepoważnych, również postanowiłyśmy wysłać na wakacje nad Bałtykiem. To kobieta, która nie musi już niczego udawać. We wspomnieniach przewijają się tematy z młodości, dzieciństwa - ale nie stanowią źródła bólu czy smutku, raczej punkt odniesienia, od którego przyszedł czas się odbić. Nie ma w niej buntu - raczej dojrzałość, która umie mówić o własnych potrzebach i niepokojach.

Fragmenty komiczne przeplatają się z lirycznymi, narzekania - z refleksją, przyziemne; codzienne problemy naszej bohaterki spotykają się z potrzebą poszukiwania czegoś więcej. Dlatego też jesteśmy przekonane, że znacie tępanią bardzo dobrze. Sprawdźmy, czy znajdzie miejsce, żeby rozbić parawan...

"Agnieszka Przepiórska świetnie utrzymuje uwagę publiczności podczas godzinnego monodramu, a ta nagradza ją oklaskami na stojąco. W jej roli jest mnóstwo ironicznej lekkości i humoru, a także śmiałości we wciąganiu widzów w działania: kogoś oskarża, innemu grzebie w torebce - o spektaklu "Kocham Bałtyk" Zośki Papużanki w reż. Agnieszki Przepiórskiej, zagranym premierowo podczas XX Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko w Gdańsku" - Wiktoria Formella z Nowej Siły Krytycznej.

Twórcy spektaklu:
Tekst: Zośka Papużanka
Reżyseria: Agnieszka Przepiórska
Współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna
Scenografia i kostiumy: Grupa Mixer
Choreografia: Arkadiusz Buszko

Występuje: Agnieszka Przepiórska


Bilety: 35 ulgowy, 40 zł normalny. Ilość miejsc ograniczona.
UWAGA: w razie opadów deszczu spektakl zostanie przeniesiony do sali
teatralnej Teatru na Plaży.


Wydarzenie zrealizowane przy wsparciu finansowymi Miasta Sopotu

-----

Agnieszka Przepiórska
Aktorka teatralna, serialowa i filmowa. Absolwentka Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki Teatralnej i Filmowej w Petersburgu. W latach 2005-2008 była aktorką Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, gdzie zagrała m.in w Trzech siostrach A. Czechowa w reż. P. Kruszczyńskiego, Burzy W. Szekspira w reż. A. Tworusa, Balkonie J. Geneta w reż. A. Tyszkiewicza, Był sobie Polak, Polak, Polak i DiabełP. Demirskiego w reż. M. Strzępki.

Potem grała w teatrach w całej Polsce m.in. w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej: Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami A. Pałygi, Królowie dowcipuP. Rowickiego, oba w reż. P. Ratajczaka, Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze:Trzy siostryA. Czechowa w reż. P. Ratajczaka, Teatrze Współczesnym w Szczecinie: Białe Baloniki M. Fertacz w reż. P. Ratajczaka, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie: Kartoteka Różewicza w reż. P. Ratajczaka, w Teatrze IMKA w Warszawie: Warszawa- Grabiny 6.20 M. Nahacza w reż. P. Ratajczaka, Teatrze Konsekwentnym w Warszawie: I będą święta P. Rowickiego w reż. P. Ratajczaka, Boski romans M. Walczaka,Tato nie wraca P. Rowickiego w reż. P. Ratajczaka, Dziwka z Ohio H. Levina w reż. A. Sajnuka, w Teatrze Powszechnym w Warszawie: Dziewczyny do wzięcia A. Kondratiuka w reż. P. Ratajczaka, w Teatrze WARSawy: Wojna to tylko kwiat P. Rowickiego w reż. P. Ratajczaka. Grała potrójną rolę (Dzika Agnes, HGW, Samotna Matka) w cyklu kabaretowym Pożar w Burdelu. W Teatrze Polonia gra w spektaklach Żeby nie było śladów w reż. P. Ratajczaka oraz 2 000 000 kroków w reż. P. Jaszczaka. Występowała w serialach takich jak: Artyści (reż. M.Strzępka), Glina (reż. W. Pasikowski), Fala Zbrodni, Ojciec Mateusz, Druga Szansa.

Zdobyła wiele teatralnych nagród, m.in. za spektakl I będą święta (w 2012 r. - 41. OFTJA we Wrocławiu oraz na XII Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu, a także rok później na XXVIII Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora) oraz za spektakl Tato nie wraca (w 2013 r. na IV Festiwalu Monodramu "Monoblok" - Grand Prix oraz Nagroda Miasta Gdańska przyznana przez Pawła Szkotaka, w 2014 r. na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych oraz na 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej). Nagroda dla spektaklu "Tato nie wraca" w 43. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu.

Zośka Papużanka
Pisarka dwukrotnie nominowana do Paszportów Polityki i do Literackiej Nagrody Nike. Autorka takich książek jak: "Szopka", "On", "Świat dla Ciebie zrobiłem". Dwie nominacje do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej NIKE

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery