stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

"Kochać to nie znaczy zawsze to samo". Filozoficzne antywalentynki

Czy kochając zmierzamy ku wyżynom ducha (i ciała)? Czy też może jest całkiem na odwrót? - zastanawia się Robert Dolewski. 14 lutego Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na filozoficzne antywalentynki. Co na temat miłości mieli do powiedzenia słynni europejscy filozofowie z Arthurem Schopenhauerem na czele? Sprawdźmy 14 lutego o godz. 18.00 w IKM.

W walentynkowy wieczór IKM proponuje nieco inne, filozoficzne spojrzenie na celebrowaną w dniu zakochanych miłość. Czym właściwie jest to osławione uczucie miłości i czy przypadkiem nie tkwi w nim zalążek ludzkiego nieszczęścia? Na te i inne pytania postara się udzielić odpowiedzi dr Robert Dolewski podczas multimedialnego wykładu z dyskusją.

Cykl wykładów Roberta Dolewskiego to drugie, po zMYŚLnych zabawach, z działań w ramach programu Filozofia w IKM. Wydarzenia pokazują, że filozofia jest tam, gdzie się jej nie spodziewamy, leży u podstaw wielu zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień.

Robert Dolewski, prezes fundacji Ogród Filozofii. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

14 lutego, godz. 18.00, "Kochać to nie znaczy zawsze to samo". Filozoficzne antywalentynki | Wykład Roberta Dolewskiego

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z czołowych polskich raperów na Fecie w 2009 roku oglądał bajki Teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek?