• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kobiety o kobietach dla... wszystkich

Borys Kossakowski
7 marca 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 

Po raz siódmy pracownice i studentki Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego wykopują topór wojenny przeciwko stereotypom i uprzedzeniom dotyczącym kobiet. Konferencja "Kobieta w Kulturze" w tym roku odbędzie się pod hasłem "Kobiety dla Świata". W programie panel dyskusyjny, wideokonferencja, warsztat i projekcja. Impreza odbędzie się w czwartek, 8 marca.Jennifer Siebel Newsom jest autorką filmu dokumentalnego "Miss Representation" o krzywdzącym wizerunku kobiet w mediach. Jennifer Siebel Newsom jest autorką filmu dokumentalnego "Miss Representation" o krzywdzącym wizerunku kobiet w mediach.
Prof. Bogdan Wojciszke, wybitny specjalista od psychologii społecznej. Prof. Bogdan Wojciszke, wybitny specjalista od psychologii społecznej.
79-letnia Jane Elliott nadal jest aktywna zawodowo. Podczas gdańskiej imprezy badaczka weźmie udział w wideokonferencji. 79-letnia Jane Elliott nadal jest aktywna zawodowo. Podczas gdańskiej imprezy badaczka weźmie udział w wideokonferencji.
Gdy zapytano kilkuletnie dzieci w USA, okazało się, że taka sama liczba dziewczynek, jak i chłopców marzy o tym, by zostać prezydentem. Marzenia te brutalnie weryfikuje rzeczywistość. Choć kobiety stanowią 51 proc. populacji USA, w parlamencie zasiada ich tylko 17 proc. Dlaczego? Odpowiedzi na to pytanie szukała Jennifer Siebel Newsom autorka filmu dokumentalnego "Miss Representation", od którego rozpocznie się konferencja.

- Media są marionetkami w rękach reklamodawców - twierdzi dr Natasza Kosakowska, organizatorka konferencji. - Prezentują odrealnione sylwetki ciał kobiet, ale i mężczyzn. Tworzy się błędne koło, bowiem standardy piękna są nieosiągalne.

Choć kobiety pokazują się w życiu publicznym coraz częściej, traktowane są inaczej. Te, które trafiają do świata polityki zdecydowanie częściej są oceniane pod względem ubioru, fryzury, stylu, niż mężczyźni. Rzadziej mówi się o ich kompetencjach. Sukcesy ładnych kobiet przypisuje się ich urodzie. Brzydkie są oskarżane o niechlujstwo.

Film skomentują przedstawiciele świata nauki i mediów, którzy pochylą się nad rolą urody kobiet w życiu publicznym. W dyskusji udział wezmą: prof. Bogdan Wojciszke (wybitny psycholog społeczny), profesor UG Anna Zawadzka (specjalistka od zachowań konsumenckich), Wiesław Kosakowski (dyrektor III LO w Gdyni), Magdalena Wróbel (fotomodelka pracująca m.in. dla Victoria's Secret i Christian Dior) oraz Iwona Guzowska (mistrzyni świata w kickboxingu, posłanka).

- W latach 60. Jane Elliott zorganizowała ćwiczenie dla dzieci - opowiada dr Natasza Kosakowska. - Podzieliła je na dwie grupy na podstawie koloru oczu. Jedna z grup przez cały dzień miała władzę. Druga była dyskryminowana, podobnie jak w tamtych czasach dyskryminowano czarnoskórych. Segregacja była niezwykłym doświadczeniem dla uczestników eksperymentu, które zmieniło ich stosunek do dyskryminowanych mniejszości.

Uczestnicy spotkania połączą się przez internet w ramach wideokonferencji z Jane Elliott, która jest nadal aktywna naukowo, choć ma prawie osiemdziesiąt lat. Eksperyment "Niebieskoocy/Brązowoocy" był mocno krytykowany ze względów etycznych, ale okazał się skuteczny, jeśli chodzi o zmianę poglądów. Niektórzy twierdzą, że powinien być obowiązkowym punktem programu nauczania. Jak twierdzi Jane Elliott, "rasizm nie jest zapisany w genach, uczymy się go; możemy się więc także uczyć tolerancji".

W holu Wydziału Nauk Społecznych UG będzie wyświetlana prezentacja "Girl Power" będąca kolażem zdjęć, wypowiedzi, filmów i sylwetek kobiet, które były inspiracją dla innych kobiet. To praca zbiorowa, a jej autorem (autorką) może być każdy. Najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone karnetami na Festiwal Progressteron oraz książkami.

Konferencja "Kobieta w Kulturze" odbędzie się w czwartek, 8 marca, o godz. 15 na Wydziale Nauk Społecznych UG zobacz na mapie Gdańska. Wstęp jest wolny.

Trailer filmu "Miss Representation" o krzywdzącym wizerunku kobiet w mediach.

Wydarzenia

Kobieta w Kulturze (1 opinia)

projekcje filmowe, warsztaty, spotkanie

Miejsca

Opinie (98) 4 zablokowane

 • List do Kobiety - żony Polki (16)

  Człowiek bogaty to człowiek niesprawiedliwy, lub dziedzic niesprawiedliwego człowieka. Ty, Kobieto Polko, bogata w moralne przywileje (zgodnie z tradycją, jak sobie tłumaczysz), jesteś godna szacunku, najwyższej czci?! Niech i tak będzie, ale wiedz o tym, że jeżeli nie będziesz równie pokorna w sercu, jak jesteś wywyższona przed ludźmi, to kiedyś upadniesz tak nisko, jak dziś jesteś postawiona wysoko!
  Jesteś wielka, piękna i boska?! Okazywane w dniu kobiet wybraństwo wyższej i godniejszej płci jest ideą słuszną, bo cześć z racji tego, że urodziłaś się kobietą Ci się należy? A może jesteś bardziej godna zaszczytów, niż upadły anioł? Kto wie, może jaśniejesz na ziemi większym blaskiem niż kiedyś Lucyper w niebie? A jeżeli on ze szczytu chwały wpadł w najgłębszą nędzę, to jak Ty wyobrażasz sobie swoją wieczną przyszłość?
  Tą bezecną namiętność do pysznych zaszczytów nie ograniczasz tylko do siebie samej. Musisz je rozciągnąć na wszystko, co do niej należy. Na obezwładnienie mężczyzny wystarczy Ci kilka chwil. On - potencjalny niewolnik cielesnych chuci - jest gotów za chwilę rozkoszy oddać bardzo wiele - własną godność, a nawet duszę diabłu. Często oddany zbytkom stołu (i trunków), trwoni majątek (i zdrowie) na ucztach i biesiadach - wtedy Ty chętnie przebywasz z nim. Dodajmy do tego nienasyconą chciwość na podarunki, klejnoty, stroje i inne tysięczne próżności, które jakże często kochasz o wiele bardziej, niż tych, którzy Cię nimi obsypują!
  Pochlebia Ci adoracja mężczyzny? Mnie żony miłość też pochlebia. Cóż bardziej kochanego nad cnotę! Jednak tylko rozsądne urządzenie życia oparte na wzajemności, czyli prawidłach miłości prawdziwej - szacunek i czułość, umiejętność okazywania uczuć i zaspakajanie wzajemnych oczekiwań z tym związanych - rozlewa wdzięk i piękno na obojga, porywając serca, uspokajając sumienia. Aby tak było, aby nasza (składająca się z członków) rodzina tworzyła to piękno zewnętrzne, które zachwyca oko, rozlewa wdzięk, spokój i radość, muszą być zachowane proporcje między wszystkimi częściami ciała.
  Jednak twardość serca podpowiada Tobie: "Ja miałabym silić się na jakieś grzeczności w stosunku do mężczyzn? Ośmielałyby one ich tylko i rozzuchwaliły, a przecież wystarczy spojrzeć - większość z nich to ludzie prości, nieokrzesani i nieczuli! Okazywać cześć mężowi? Dasz mu palec to zechce całą rękę, a tak w ogóle to bez przesady!"
  Każda władza od Boga pochodzi, każdego rodzaju przewodzenie nad innymi, prowadzenie innych. Ty jesteś jedną z tych, którą Bóg ustanowił swoim moralnym rodziny szafarzem (zarządcą). Czy myślisz, że wolno Ci zachować dla siebie jednej (swej płci) to, co było dane dla wszystkich? Zapomniałaś, że nie samo ubóstwo, ale i z umiłowaniem rozdawanie swych bogactw jest cnotą?! Przyjrzyj się swojej nad mężczyznami, nad swoim mężem moralnej przewadze, a dostrzeżesz sześć bardzo wydatnych przywar, o których istnieniu nie chcesz wiedzieć. Są to: jego krótka trwałość (ziemskiego życia w stosunku do wieczności), domieszane do niego gorycze (męża zazdrość, apatia, niezdolność do odczuwania wzruszeń, zobojętnienie, nieczułość; potęgujące te stany gnuśności), towarzyszące mu niebezpieczeństwa (alkoholizm, nienawiść potęgująca przemoc, zemsta nie tylko jadowitego języka), własne zaślepienie (pychą, brakiem sumienia), grzechy (głównie zaniedbania), wreszcie złudzenia, jakich jest ono źródłem.
  Mówisz, że żyłaś bez grzechu i masz czyste ręce: nie splamione cudzołóstwem ani krwią grzechu ciężkiego, nie pobrudzone nałogiem alkoholowym, przemocą. Obacz, czy dla chrześcijanki to dość nie grzeszyć czynem zła - jakoś do głowy przyjść nie chce, że Bóg może coś chcieć wymagać? Ten, który mył i całował nogi apostołom mówiąc, byśmy Go naśladowali każdej z Was może zarzucić grzech zaniedbania mówiąc: "Rzeczywiście, ręce masz czyste, ale puste".
  Jezus Chrystus jest surowy dla grzechu, ale łagodny dla grzesznika. Tymczasem z grzechu zaniedbania nawet się nie spowiadasz; jakże więc mógłby On Ci przebaczyć, jeśli Ty sama nie znalazłaś w sobie niczego, co potrzebuje przebaczenia?
  Wielkość, pierwszeństwo, cześć, szacunek. "Pierwsi będą ostatnimi, ostatni pierwszymi" - to fragment Ewangelii. Bóg zawsze ten sam, nie ma żadnego względu na osoby. Gdybyś bardziej serio brała w swych rachubach żywot wieczny, z większym zrozumieniem przyjmowałabyś ostrzeżenia, że odmawiając bliźniemu (a zwłaszcza mężowi swojemu) jesteś okrutna dla samej siebie - odmawiasz samej sobie tak przedziwnego, tak zupełnego dobra na wieki!

  PS. Oczywiście wiele kobiet (może nawet i większość) potrafi kochać okazując szacunek swoim chłopakom czy mężom, potrafi wywyższyć, dać pierwszeństwo... i te kochające (siebie i innych) kobiety przeczytają ten mój komentarz bez emocji wiedząc, że zarzuty je nie dotyczą. Inaczej moralne egoistki (kochające tylko siebie, potrafiące wywyższyć tylko siebie i swoją płeć, którym się wydaje że szacunek należy się tylko kobietom) - one na różne sposoby będą ukazywały swoje niezadowolenie. Spodziewam się sprzeciwu także i zniewolonych ideologią kultu kobiet mężczyzn, w tym pantoflarzy. W przeciwieństwie do egoistek mężczyźni ci (którzy mylą pojęcia, w tym uniżenie z poniżeniem) na szczęście prawie nigdy nie używają wulgarnego języka i liczę na to, że tak będzie i dzisiaj.

  • 20 36

  • Brawo

   Pierwszy grafoman RP to ty!

   • 12 5

  • Wiesz to jest za mądre na trójmiastopyel

   nawet cenzor może usunać bo nie rozumie o czym mowa.

   Śliczne prawdziwe i ... nierealne

   Feministki to nie kobiety bo kobiety nie mają wąsów nie mówią basem.

   • 5 8

  • za długie to

   ściana tekstu

   • 6 3

  • (2)

   1. odmawiasz mi chuci (sam siebie nazywając niewolnikiem)- uwierz mam ją :)
   2. moja chciwośc na podarunki - tak mnie wychowałeś przez wieki że tylko uroda sie liczy i tylko wtedy jestem cos warta kiedy znosisz mi podarunku (odebrałes mi możlwośc nauki i bycia sobą) - idź na film :)
   3. kiedy odmawiam męzowi to znaczy że nie czuje tego - czy ty radzisz bym sie zmuszała?
   mężczyzno jak bardzo mnie kochasz?

   • 7 5

   • Baby do garów

    Moja baba mnie kocha ona wie że nie czuję tej kuchni.

    • 6 8

   • Ty nie jesteś za równym się traktowaniem, to chyba nie dziwi Cię fakt, że i mężczyźni którzy Cię poznali też przy Tobie nie są - po pracy piwko i telewizor, zadania na Twojej głowie. Bo tak to zwyczajnie jest.

    • 1 2

  • wiecej nie mozna bylo napisac?????? (1)

   to polowy nawet nie dalem rady, tu sa komentarze, a nie miejsce na elaboraty

   • 8 3

   • podpisuj się cienias

    • 2 3

  • get-a-life

   • 2 0

  • Czlowiek bogaty to niesprawiedliwy

   W pierwszym zdaniu widac, co za kretyn to wymyslil.

   • 3 2

  • co za podniosłe słownictwo! aż zaburza odbiór sensu tej epistoły (1)

   mam wrażenie że to napisał facet

   • 0 3

   • pewnie jesteś zaburzoną facetką hehe

    • 1 1

  • Ten Pan nie jest katolikiem a j ego poglądy są sprzeczne z nauką Kościoła (1)

   Nie wiem czemu tak chętnie używa bibilijnego słownictwa

   Znam facetów, którzy kobiety zwyczajnie psują. Omamiają je tanimi podarunkami, kłamią donośnie uczuć a kiedy już dostaną czego chcą - potrafią dziewczynę obmówić jaka to niej "szmata". Sami do siebie nie mają zastrzeżeń, choć przecież szmacą siebie i innych równo.

   Panie i Panowie - nie róbmy drugiemu co nam nie miłe. Dziewczyna się puszcza - nie leć i nie bzykaj i nie kieruj kumpli do "łatwej laseczki". Zamiast tego zgań, poucz i przekonaj że źle postęuje.
   Wersja dla Pań - kiedy chłopak namawia Cię do łóżeczka, spytaj go o termin ślubu, czy chciałby być ojcem. Patrz mu przy tym w oczy. Zapytaj jego rodziców czy chcą Cię na synową, przecież będziesz się z nimi widzieć przy każdym niedzielnym obiedzie. Jeżeli w oczach Jego i rodziców zobaczysz kpinę, zaskoczenie lub niechęć - uciekaj.

   • 1 1

   • "Ten Pan nie jest katolikiem a j ego poglądy są sprzeczne z nauką Kościoła" - może Pani uzasadnić swoją opinię?

    Czekając na odpowiedź napiszę swoją myśl na temat miłości cielesnej małżonków. Podejście do seksualności człowieka, do miłości cielesnej małżonków ma ogromny wpływ na szczęśliwość. Przykładowo, jeżeli oddajemy sobie wzajemnie tylko swoje ciało, jakże uboga jest ta nasza miłość - wszak zwierzęta też tak robią. Dla kogoś, kto tylko potrafi kopulować jak zwierzątko, czyli bez zasad, bez miłości obopólnie rozdającej, najwyższą wartością staje się zaspokojenie instynktów. Z kolei ktoś, kto wie, na czym polega współżycie seksualne małżonków, nie będzie nigdy dokonywał takich porównań.

    • 1 1

  • Dzień kobiet to promocja ideologii kultu kobiet, która to ideologia nie ma nic wspólnego z solidarnością płci.

   Faceci - nieświadomi swojego statusu pożytecznych idiotów "piąta kolumna" - to takie osoby płci męskiej, które dały sobie narzucić feministek (facetek) moralność.
   Ogólna zasada - Mężczyzna (przez duże M) będzie męski wtedy i tylko wtedy, kiedy nie będzie kształtowany przez kobiety (są zasady i wyjątki - nie chodzi o Matkę), tylko przez niezniewolonych ideologią kultu kobiet mężczyzn. Mężczyzna, który szuka swojej wartości u kobiet jest nierozsądnym, zniewieściałym, nieporadnym facetem (często i głupcem), najczęściej maminsynkiem. Dla chłopaka autorytetem, wzorem musi być inny mężczyzna (najlepiej Ojciec), a z czasem on sam. Jeśli da sobie narzucić feministek moralność, to prędzej czy później zniewieścieje - dla kobiety w najlepszym razie będzie bezwolnym pieskiem, który merda ogonkiem, łasi się i szczeka, jak jego pani każe. Mężczyzna tym różni się od faceta, że on nigdy nie odnosi swojego postępowania do kobiety lub kobiet. Mężczyźnie nie jest potrzebna kobieta do tego, aby czuł się mężczyzną. Nie chodzi o egoizm czy lekceważenie, tylko o poczuciu własnej wartości, o bycie sobą. Bo mężczyzna musi mieć męskie serce, a feministek moralność zaprzecza jego męskości.

   • 1 0

  • nie warto czytac tego co napisałes

   wszedzie w kazdym temacie mieszasz religie z tematami ziemskimi daruj sobie

   • 0 0

 • precz z feminazistkami

  tytuł powinien być: "feminazistki o kobietach" tyle w temacie

  • 32 16

 • Co to za bzdura, że tylko kobiety są oceniane wg urody? (2)

  A kto to powiedział, że Prezydent może być niski, ale nie może być mały? Czyż to nie jest klasyczna ocena po wyglądzie, a nie wg kompetencji? A kto to pisał, rżał i rechotał na słowa - kartofle, kurduple itd itp?
  A kto twierdził, że Kwaśniewski jest przystojny i że ma większy elektorat kobiecy, mimo że jego kompetencje były zafałszowane, bo magistrem nigdy nie był, bo jak sam wyjaśnił nie chciało mu się, co sugerowało że jest leniem.
  W sądzie nie interesuje mnie uroda pani sędzi, ale to czy wyda wyrok sprawiedliwy. Sprawiedliwy czyli po mojej myśli ma się rozumieć:-)

  • 22 8

  • (1)

   UWAGA, NIE KARMIĆ TROLA!

   • 2 15

   • Po czym poznać Prawdziwego Trolla? Po tym, że nie mając nic ciekawego do napisania pisze: "uwaga, nie karmić trolla"

    Przeważnie pisze używając Caps Locka

    • 12 4

 • 8 marca to czwartek, poprawcie to.

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Treść została poprawiona.

  • 2 2

 • Często nie zdajemy sobie sprawy, że wszyscy jesteśmy niejako wkomponowani w świecie kłamstwa. Ukaże to na przykładzie mojego "ulubionego" feminizmu - chodzi o tą feministek obłudę. Gloryfikowana tu ideologia kultu kobiet (dzień kobiet, przywileje emerytalne kobiet jako coś oczywistego, prawo do codziennej opieki nad dzieckiem po rodziców rozwodzie ma wyłącznie matka), kłamstwa, a już na pewno gruba przesada o współczesnej dyskryminacji kobiet (inni "wybrani" podobnie, że w Polsce antysemityzm i faszyzm), wszystko to mało! Teraz żądają: trzeba "poprawić" demokrację! Lud kobiet nie wybiera, to trzeba, by one i tak w parlamencie były.
  To jest dla feminazistek wyzwanie, a nie jakiś tam ślub, jakaś solidarność płci, wzajemność i uczestnictwo we wszystkim czy jakieś tam "bachory".

  • 6 6

 • Poproszę o prezent (8)

  na dzień kobiet , utrzymać wiek emerytalny do 60 lat zamiast 67

  • 7 7

  • Proszę

   niniejszym w ramach prezentu dla wszystkich kobiet w Polsce utrzymuję wiek emerytalny do 60 lat, do końca 8 marca 2012.

   • 4 1

  • masz racje (3)

   rozumiem ze emeryture tez chcesz miec taka ile lat masz wypracowanych.

   • 2 3

   • trochę matematyki (2)

    za 38 lat pracy należy się godziwa emerytura

    • 2 3

    • Zalezy jak długo chcesz pożyć

     Kobiety żyją za długo.

     • 1 4

    • Oprócz Polski i Czech nie ma żadnego kraju UE, gdzie ze względu na płeć jest inny wiek przechodzenia na emeryturę. I to ten fakt jest zapewne decydujący w tym obniżaniu składki z tym, że to nie ZUS winny, tylko brak logiki w tym przepisie, w tym przywileju kobiet.

     • 5 0

  • Wiek emerytalny mężczyzn i kobiet powinien być i w Polsce jednakowy. UE z jednej strony uznaje, ze wiek emerytalny jest wewnętrzną sprawą państw UE. Kto ma prawo do wcześniejszej emerytury w państwach starej UE? Nie wymienia się tam przywilejów dla kobiet, nie ma tam dyskryminacji mężczyzn. Są np. uprawnienia pracownika zatrudnionego w szczególnych warunkach u prywatnego pracodawcy do wcześniejszej emerytury, albo kiedy praca była w szczególnych warunkach.

   • 3 2

  • a ja proszę o zlikwidowanie zusu (1)

   • 3 1

   • to jak chcesz otrzymywać emeryturę?

    • 1 2

 • Biust czy intelekt? (9)

  Otóż wg badań brytyjskich ekspertów większość kobiet wolałaby mieć większy biust niż IQ. I kto tu kogo ocenia po wyglądzie:-) Ja osobiście wolę kobiety interesujące. Uroda to pojęcie względne i przemijające.

  • 19 4

  • (4)

   Piszesz tak, bo pewnie masz brzydką żonę/dziewczynę :D

   • 5 10

   • (3)

    ... albo sam jesteś nie za piękny i wiesz jakie są twoje molżlwości :D

    • 3 7

    • Artykuł cieciuniu nie jest o mnie tylko o tym jak chcą być postrzegane i traktowane kobiety (1)

     Na twoim przykładzie widać wyraźnie, że mózg to nie jest twój atut, ale raczej przeszkoda:-) Mówiąc krótko - piękny idiota:-P

     • 7 3

     • Uwaga, nie karmić trola - szybciej zdechnie

      • 3 8

    • facet nie zwraca uwagi na swoją urode ale ty idiotko widocznie preferujesz ciotowatych wymuskanych wydepilowanych przystojniaków

     Płec piekna to kobiety płeć brzytka to faceci zawsze tak było i bedzie

     • 4 3

  • Qrna bo po prostu pytali mądre babki

   skoro piekniejsze więcej zarabiają i łatwiej im robić karierę, to po co im IQ? Żeby się jeszcze bardziej frustrować otaczającą rzeczywistościa?

   • 6 2

  • Zwłaszcza w Twoim wieku, nie dziadek? Ale ile problemów masz z głowy za to, gąbką się uczeszesz, Bondem "wypachnisz" i rym cym cym, na zupę do św. Alberta!

   • 1 4

  • IQ=cycki (1)

   a ja wolę więcej IQ ponieważ:
   IQ = wykształcenie
   wykształcenie=praca
   praca=pieniądze
   pieniądze potrzebne na większe cycki :D

   • 2 1

   • Prezes lata i wrzeszczy w firmie:

    Szybko! Potrzebuję tłumacza chińskiego!
    - Ja znam chiński panie prezesie! - odpowiada sekretarka.
    - Pani?
    - No tak pisałam o tym w CV.
    - Poważnie, gdzie?
    - Zaraz za rozmiarem pierśi.

    • 0 1

 • Jennifer Siebel Newsom (2)

  Słodziutka, mniam ,mniam

  • 5 4

  • to samo chciałem napisać

   Mniam mniam mniam, tak powinna wyglądać Kobieta - piękna,zgrabna,świeża, zadbana.

   • 1 1

  • A takie kupy nie robia i nie drapia sie po tylku?

   Nie puszczaja smierdzacych bakow i nie dlubia w nosie czy miedzy palcami u stop?

   • 1 2

 • feminazistki bardzo dobre okreslenie !!! (1)

  Rozum u kobiety to zadkość ale te feminazistki są własnie ich przykładem i są przykładem anty kobiety.Te kobiety są wredne i złosliwe.Na szczescie na swiecie to tylko margines kobiet i jak zawsze duzo szumu robią ci co maja najmniej do zrobienia a najwiecej do powiedzenia.

  • 9 16

  • Feminazistki walczą o "prawo do swojego brzucha", czyli do zgody państwa na zabijanie nienarodzonych dzieci.
   Jak naziści to rasa panów, tak feminazistki czują się nadludźmi i dążą do władzy choćby po trupach.

   • 3 5

 • JAKO MEZCZYZNA CZUJE SIE KRZYWDZONY PRZEZ KOBIETY ! GDZIE MAM SIE UDAC PO WSPARCIE ??? (10)

  JAKA JEST ORGANIZACJA DLA SKRZYWDZONYCH MEZCZYZN PRZEZ KOBIETY ????? JAKO MEZCZYZNI ZADAMY STWORZENIA ORGANIZACJI DO WALKI ZE ZBYT DUZYM WPLYWEM KOBIET NA ZYCIE !!!!!!!!!!!!! ,,,, W DNIU 8 MARCA MUSI BYC DZIEN MEZCZYZN !!!!!!!!!!! JAKO SLABSZA PLEC MAMY PRAWO DO TAKIEGO SWIETA !

  • 11 8

  • (3)

   A jak jesteś krzywdzony?
   gwałcą cię?, bija cię? umieszczaja cię w reklamach jako obiekt seksualny? nie płaca ci alimentów, wydzielaja pieniadze, porzucają na starość, nie opiekuja sie toba gdy jestes chory?, nie zajmuja sie dziećmi?, nie piorą ci?, nie gotują?, nie sprzataja?, NIE PRZYGOTUJA CI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH? :)

   załóż organizacje - to proste ! tak jak One to robią z miłości i dbałości o siebie :-)

   • 8 4

   • "umieszczaja cię w reklamach jako obiekt seksualny?" - za to u mnie masz dyszkę na depilację! :D

    • 0 5

   • Przemoc psychiczna to domena kobiet. Napiszę o tym, ale już prawie druga, nie powinnaś tutaj ślęczeć, przygotuj obiad. Moja rada - zawsze zaplanuj go wcześniej, nawet poprzedniego wieczora, tak by pyszna potrawa czekała na jego przyjście. W ten sposób dajesz mu znać, że myślałaś o nim i przejmujesz się jego potrzebami. Mężczyzna jest głodny, kiedy wraca do domu i perspektywa dobrego posiłku (zwłaszcza jego ulubionego dania) to część niezbędnego ciepłego powitania.

    • 6 6

   • i jeszcze nie prasuja ci gaci ,koszul ,nie podaja ci sniadan ,obiadow kolacji ,nie sprzataja domu zebys ty mieszkał w czystosci

    Och biedactwo z ciebie ,pewnie siedzisz z gazeta w fotelu i dyrygujesz paluszkiem leniu

    • 1 1

  • Oświadczenie Towarzystwa Opieki nad Mężczyznami!

   Oświadczamy wytrwale, że po PRL-wskim praniu mózgów są mężczyźni, kultu kobiet ofiary, którzy nawet nie wiedzą, że są godnością w nic nie mniejszym stopniu od kobiety, którą oni czczą jak boginię nie tylko 8 marca i jako zniewoleni tą zgubną ideologią przerobieni na facetów zaszufladkowani i niewolni wymagają szczególnej opieki.

   Mając na uwadze historyczną przemianę jaka się dokonała w dniu 7 marca 2012 roku ogłaszam ustanowienie ważnego dla nas wszystkich nowego święta. Od dnia dzisiejszego każdy dzień 7 marca będzie po wsze czasy Dniem Mężczyzn, oczywiście Międzynarodowym. Następnego dnia resztki ze stołu... ale to już omówimy na konferencji.

   • 2 3

  • 1 den dzień dla kobiety - codziennie prezenty dla mężczyzny - to nasza rzeczywistość (4)

   JAk wyżej. Baby tyrają teraz w pracy etatowej a po południu etat sprzątaczko/opiekunko/kucharki. Typowy facet opierdala sie po pracy a baba w zasadzie nie przestaje pracować.. Do kiedy ten typ rodziny będzie dominujący do wtedy potrzebne są feministki..Jak praca będzie podzielona równo choć w domu to feminizm zacznie obumierać...JAk mój facet CODZIENNIE zmyje naczynia po zrobionym przeze mnie obiedzie to raz w roku mu mogę kupić różę 8 mego marca - niech ma!
   Co do emerytury to razej macie rację...

   • 4 2

   • Wydaje mi sie, ze wszystkie Twoje problemy rozwiazuje zmywarka (1)

    • 4 4

    • nie kazdy ma zmywarke

     • 0 1

   • Tutaj wchodzimy w szeroki temat partnerstwa. Czy może istnieć jedność (zjednoczenie) na płaszczyźnie rodziny, gdzie żona (znacznie rzadziej mąż) odrzuciła ideę szacunku wzajemnego idąc wygodną dla siebie drogą kultu kobiet w moralności także tej małżeńskiej? Otóż widzimy na przykładzie kryzysu wzajemnych relacji nie tylko teściowej i synowej, kryzysu tożsamości mężczyzny, kryzysu ojcostwa i partnerstwa w rodzinach - nie można. Nie wiem jak Ty, dlatego napiszę ogólnie - a Wy wiecznie niezadowolone szanujecie swoich mężów tak, jak same jesteście szanowane? Ukazujecie to dobro własnym przykładem?

    • 1 0

   • o co kaman?

    jak czytam te wasze wypociny panie feminazistki to mam wrazenie ze w waszych glowach jedyny okres zycia w ktorym macie stycznosc z facetami to zycie pod wspolnym dachem...pytam sie gdzie reszta? chocby czas ktory do tego wspolnego zamieszkania doprowadzi m.in. okres zalotow? gdzie sfera publiczna sklep, biuro, ulica gdzie tez okazujecie swoj okreslony stosunek do mezczyzn? bardzo wygodnie, wiadomo ze o zalotach nie wspomnicie bo wtedy glownie bierzecie(a nie dajecie od siebie) i tam ciezko sie do czegokolwiek przyczepic.....

    i kolejna sprawa - kto walczyl o to zeby moc pracowac i realizowac sie w zyciu publicznym? przeciez wy i anie faceci..teraz macie i tez jest zle...wczesniej byl jeden etat i tez bylo zle..wybor nalezy do was...a niekoniecznie do nas

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

11 zł
wystawa

Z Gdyni w daleki świat. Wystawa modeli statków z II połowy XX w. na Sołdku (1 opinia)

20 zł
wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Bałtyckie Spotkania Ilustratorów organizowane są przez:

 

Najczęściej czytane