Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kobieta z wydm (1 opinia)

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
ocena:
5.0 / 5 (2 głosy)
5.0
Kobieta z wydm
Lipzezrew


Bożena Zezula: Spektakl Teatru LipZezRew powstał z inspiracji dziełem Abe Kobo pod tym samym tytułem. Opowiada historię narodzin miłości, która na początku jawi się nam jako zniewolenie, by w końcu stać się dla nas sensem istnienia. To co kusi nas swym blaskiem często staje się tylko fałszywym odbiciem, a to co wydaje się udręką jest drogą ku szczęściu. Kobieta z wydm to obraz uczucia, które rodzi się w bólu, uczucia dojrzewającego, które potrzebuje czasu i zrozumienia. To uczucie jest walką, której finał jest z góry dla każdego wygrany.

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. / W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

Koncepcja, choreografia, muzyka, wykonanie: Danuta Markisz, Bożena Zezula, Tomasz Lipski, Robert Połyń.

Premiera: Klub Żak / zrealizowano w ramach projektu Trójmiejska Korporacja Tańca, Gdański Festiwal Tańca 2012 oraz w ramach Stypendium Miasta Gdańska.

-----
Bożena Zezula - tancerka, aktorka, samodzielny choreograf; edukację taneczną pobierała u: Leszka Bzdyla, Imre Thormanna (butoh), Melisy Monteros, Wojciecha Mochnieja, Charlotte Vincent, Tero Saarinen, Martina Kivady, Grzegorza Brala, Anny Zubrzyckiej, Andrzeja Moguczy, Chiharu Mamiya. Współzałożycielka teatru "LipZezRew" (2000). W latach 1995 - 2000 była aktorką i tancerką w teatrze "Dada von Bzdülöw". Z Teatrem Patrz Mi Na Usta Krzysztofa "Leona" Dziemaszkiewicza występowała w spektaklach "Variete Cameleon" i "Różana góra". Z Teatrem Okazjonalnym w 2006 r. współtworzyła spektakl ,,Kwadrat. Wersja 6". Występowała na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą. Z teatrem LipZezRew zrealizowała dwa spektakle: "Niejaki Piórko" i "Ciało w Naprawie".
 
Danuta Markisz - tancerka związana z Teatrem Dada von Bzdülöw w latach 1996-2000. Współpracowała z Teatrem Miejskim w Gdyni w latach 1996 - 2000.
 
Tomasz Lipski - poeta, muzyk, aktor, DJ, animator kultury. Sekretarz Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultury i Sztuki "Jeden Świat" w Sopocie. Prowadził tam Czwartkowe Spotkania Poetyckie. Współorganizator wraz z Larrym Okey Ugwu Festiwalu "Muzyka Przeciwko Nietolerancji i Przemocy" w Sopocie. Członek etnicznego zespołu Ikenga Drummers. Współzałożyciel Teatru " LipZezRew". Laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich. Członek Koła Młodych przy ZLP w Gdańsku. Do tej pory wydał tomiki poetyckie "Fotografie mej pamięci" - 1995 r. oraz "Pierwsze słowo" - 1998 r. W 2005 wydał swój trzeci tomik poetycki "Opowieści z Buszu", a w 2009 wydał antologię wierszy z Czwartkowych Spotkań Poetyckich "Odgłosy".

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery