stat

"Klimaks" za kulisami: oprowadzanie kuratorsko-autorskie

Od czerwca prezentujemy Wam wystawę Klimaks, która w niezwykły sposób opowiada o fali emigracji Polaków do Ameryki Południowej z przełomu XIX i w XX wieku, eksplorując obszary relacji człowieka i jego środowiska naturalnego, aż do współczesnych zagadnień związanych z ekologią. Do stworzenia tego projektu zaprosiliśmy artystów i naukowców, dzięki czemu powstała unikatowa forma narracji opowiedziana na wiele głosów.

sty 23

niedziela, godz. 14:00

bilety 10 zł
ulgowy 5 zł

20 grudnia 2021 - 31 grudnia 2022, godz. 24:00

Wstęp wolny
W weekend 11 i 12 grudnia będzie ostatnia szansa, aby wystawę zobaczyć i uczestniczyć w oprowadzaniach autorsko-kuratorskich.

Po wystawie czasowej oprowadzać będzie Maksymilian Bochenek kurator oraz Katarzyna Wąsowska - współautorka projektu fotograficznego Czekając na Śnieg.

Zbiórka przy kasie Muzeum w holu Dworca Morskiego
Obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/klimaks-za-kulisami-2021-12-11/

Biogramy:
Katarzyna Wąsowska - artystka, fotografka. Jest współzałożycielką kolektywu wydawniczego i czytelni self-publishingu "Ostrøv" w Poznaniu.. Odnosząc się do literatury naukowej i paranaukowej, opierając swoje wizualne badania na archiwach i wywiadach z ludźmi, buduje opowieści o konkretnych miejscach lub określonych społecznościach. Jej prace pokazywane były między innymi na festiwalach takich jak TIFF Festival we Wrocławiu, Encontros da Imagem w Bradze, Athens Photo Festival.

Maksymilian Bochenek - krytyk i kurator sztuki, w Muzeum Emigracji odpowiada za linię programową i realizację wydarzeń kulturalnych. Autor wystaw: Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1919 - 1939, wystaw prezentowanych na Opener Festiwal 2018 i 2019, Do jutra! Międzynarodowy Festival Sztuk Wizualnych Alternativa 2013, Shoenberg! w IS Wyspa w Gdańsku, Re- Designing the East w VKW w Stuttgarcie, Nauczyciele Sokrates u Duchampa w IS Wyspa w Gdańsku. Publikował m.in. w SZUMIE, Obiegu, Visual Communication, Springerin.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pochodząca z Gdańska aktorka i malarka Beata Poźniak od lat mieszka poza granicami kraju. Jest inicjatorką wprowadzenia w USA oficjalnych obchodów: