Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kliknij wyobraźnię

W piątek 9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy do Stacji Orunia GAK na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Iwony Krzysztoń i Lidii Misztal pt. "Kliknij wyobraźnię".

7 - 31 października 2020, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny
paź 9

piątek, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wystawa jest kolejną odsłoną projektu "Jeden temat dwa spojrzenia" realizowanego od kilku lat przez fotografkę Iwonę Krzysztoń, która za każdym razem zaprasza do twórczego dialogu innego współautora. Tym razem zaprosiła Lidię Misztal.

O genezie wystawy:
Autorką tytułu wystawy jest Lidia Misztal. Zaprosiłam ją do współpracy ponieważ na swoich fotografiach pokazuje świat bliski mojemu - przepełniony emocjami i wykreowany w wyobraźni. Świat, do którego aby wejść trzeba się trochę nagimnastykować, zadumać. Nie jest to biedronka na zielonym liściu, a jeżeli jest, to raczej liście mają kropki. Jeżeli widz będzie wnikliwym obserwatorem istnieje szansa, że na wystawie doszuka się naszej "duszy". Aparat fotograficzny jest dla nas jedynie narzędziem. Najważniejsza jest wyobraźnia twórcy i widza. Zapraszamy Iwona Krzysztoń i Lidia Misztal

Iwona Krzysztoń - absolwentka PLSP w Gdyni Orłowie. Aparat fotograficzny jest dla niej jedynie narzędziem, poprzez które pokazuje swój subiektywny punkt widzenia rzeczywistości, gdzie główną rolę grają emocje. Ma na swoim koncie liczne publikacje, nagrody i wyróżnienia.
Wystawy zbiorowe: "Gdańsk Odchodzący"; "Oruński Detal"

Wystawy indywidualne:
"Portret" 2013r.; "Nie taką mnie urodzili" 2017r.; Tryptyk dotyczący osób z niepełnosprawnością intelektualną "Anty-Iluzja", "Mój świat jest blisko Ciebie", "Po prostu jestem" 2016-2017
Własne projekty z udziałem zaproszonych twórców:
"Dyferencje" i "Dwubiegunowość" 2015-2017 z Robertem Siwkiem
"Papierowy Pies", "Subiektywne widzenie przyrody" z Krzysztofem Najdą 2017-2018
Więcej o twórczości autorki na stronach Fb: Tomik fotograficzny Iwony, Fotografia dla Ciebie

Lidia Misztal - pasjonatka fotografii. Zajmuje się fotografią artystyczną tworząc fotogramy, które są subiektywnym postrzeganiem otaczającego ją świata. W swoich pracach wykorzystuje współczesne techniki cyfrowego przetwarzania obrazu, elementy fantazji i abstrakcji, jednakże zawsze podstawą jej prac są zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym.

Autorka brała udział w wielu prestiżowych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, na których zdobywała nagrody i wyróżnienia. Jej prace brały udział w ponad 30 wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych. Niektóre jej prace zostały kilkukrotnie wyróżnione w różnych konkursach fotograficznych. Jednocześnie zajmuje się fotografią reportażową i dokumentalną. Lubi także fotografować przyrodę, pejzaże i architekturę.

Wystawę można oglądać do 30 listopada 2018. W poniedziałki i czwartki w godz. 13.30-19.00, we wtorki, środy i piątki w godz. 10.00-19.00.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku ukończono budowę gmachu Opery Bałtyckiej?