• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Klaudia Nachumeniuk - Sekcja | wystawa

Wystawa zrealizowana w ramach Nagrody CSW ŁAŹNIA w ogólnopolskim konkursie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych  oraz w ramach cyklu Windows 2022. Nowe Zjawiska.

7 - 31 października 2022

Na zaproszenie
paź 10-13

poniedziałek - czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Miejsce ekspozycji: CSW ŁAŹNIA, Jaskółcza 1 / LKW Gallery, ul. Szopy
Wernisaż 5.08.2022 (wstęp wolny)
o godz. 18.00 - oficjalne otwarcie wystawy w CSW Łaźnia 1 z poczęstunkiem
o godz. 19.00 - otwarcie instalacji w LKW Gallery przy ul. Szopy 
 
Czas trwania wystawy: 5.08-28.08.2022 
Kuratorka: Anna Szynwelska
 
W twórczości inspirują mnie przyroda oraz natura człowieka jego wewnętrzne dylematy. Aktualnie koncentruję się na dbałości o planetę Ziemię i naturę. W szczególności doceniam drzewa i ich nieodkryte do niedawna tajemnice. Poszukuję duchowości, tak w ludziach, jak i we wszystkim, co nas otacza w całej naturze. Używam określenia zwłoki na wszystko, co kiedyś żyło. Zauważam, iż mamy do wyboru korzystać ze zwłok innych organizmów i roślin, aby przeżyć. Rezygnacja z ich używania oznacza rezygnację z własnego życia. W celu wyeliminowania cierpienia człowiek może jeść tylko to, co już spadło z drzewa.
 
Głównym celem pracy Sekcja jest ukazanie mojego procesu myślowo emocjonalnego na temat natury oraz uwrażliwienie odbiorców w tej sprawie. Najbliższe mojemu sercu są drzewa, tak więc im poświęciłam swoją uwagę. Uważam, że należy im się nie mniej uznania, co ludziom. Instalacja ta ma na celu ukazać drzewo w pozycji równej człowiekowi. Aby uzyskać pożądany efekt, umieszczam pień drzewny na stole sekcyjnym, nazywając go zwłokami drzewa. Przedstawiam alternatywną postawę, starając się uwrażliwić na piękno natury oraz życie, które dostrzegam we wszystkim, co naturalne. Przedstawiam własną drogę, którą podążam oraz zachęcam do obrania własnej indywidualnej, najlepszej, jaką potrafimy.
 
Klaudia Nachumeniuk: urodzona w 1995 roku w Kamieniu Pomorskim. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie w 2015 roku. Specjalizacja Formy Użytkowe Snycerstwo. Jest absolwentką rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uczestniczyła w wielu wystawach, konkursach, warsztatach oraz plenerach artystycznych krajowych i zagranicznych. W 2017 brała udział w plenerze rzeźby Baltic Stone Symposium" w Imatrze w Finlandii. W 2018 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Alegoria Trójmiasta" dotyczącym projektu rzeźby na rondo przy Ergo Arenie. Dwukrotnie otrzymała drugie miejsce w konkursie rysunkowym Przegrys" (w 2018 oraz 2019 roku), organizowanym przez ASP w Gdańsku.

Jej praca dyplomowa Sekcja została zakwalifikowana do wystawy Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2020 w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku (2021), gdzie została wyróżniona nagrodami Prezydenta Miasta Gdyni oraz Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA.

Opinie

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?