"Kiss me, Kate" kolejną produkcją Teatru Szekspirowskiego

Musical "Kiss me, Kate" w reżyserii Macieja Korwina (przy współpracy Bernarda Szyca) Teatr Muzyczny w Gdyni wystawił w 2006 roku. Dziesięć lat później Bernard Szyc przygotuje ten tytuł dla Teatru Szekspirowskiego z uwzględnieniem realiów sceny elżbietańskiej.
Musical "Kiss me, Kate" w reżyserii Macieja Korwina (przy współpracy Bernarda Szyca) Teatr Muzyczny w Gdyni wystawił w 2006 roku. Dziesięć lat później Bernard Szyc przygotuje ten tytuł dla Teatru Szekspirowskiego z uwzględnieniem realiów sceny elżbietańskiej. mat. prasowe

Wiadomo już, że najbliższe lato w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie bardziej urozmaicone niż minione. W stałym repertuarze będą już dwie produkcje GTS - bardzo dobrze przyjęte "Wesołe kumoszki z Windsoru" oraz spektakl "Kiss me, Kate". Ten drugi tytuł będzie pierwszym musicalem przygotowanym specjalnie z myślą o scenie elżbietańskiej. Premiera 1 lipca.Jak odbierasz koprodukcje Teatru Szekspirowskiego i innych trójmiejskich teatrów?

Zobacz wyniki (105)
- Na kolejne Lato z Szekspirem przygotujemy drugą koprodukcję Teatru Szekspirowskiego, tym razem z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Będzie to "Kiss Me Kate" Cole'a Portera - deklarował Jerzy Limon już we wrześniu ubiegłego roku.
Ustalono już większość szczegółów nowej produkcji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przygotowywanej z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Spektakl wyreżyseruje Bernard Szyc. Weźmie w nim udział przynajmniej 25 artystów Teatru Muzycznego. Podobnie jak w przypadku "Wesołych kumoszek z Windsoru", cały zespół realizatorski i aktorski organizuje koproducent spektaklu, czyli Teatr Muzyczny.

- Całość przedsięwzięcia finansuje Teatr Szekspirowski. My zajmujemy się stroną artystyczną i techniczną. Wiemy, że zaangażowanych w spektakl będzie około 25 aktorów, zadbamy o mikroporty, kostiumy, scenografię. Musical ten w 2006 roku miał premierę w naszym teatrze i choć zespół realizatorski zmieni się w niewielkim stopniu, powstanie nowe przedstawienie, które zostanie dostosowane do potrzeb sceny elżbietańskiej - mówi Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.
Musical "Kiss me, Kate" inspirowany jest "Poskromieniem złośnicy" Williama Szekspira i jest formą teatru w teatrze. Akcja toczy się na zapleczu teatru w Baltimore, który wystawia "Poskromienie złośnicy". Właściciel teatru, Fred Graham, angażuje do roli Kasi swoją byłą żonę, Lilli Vanessi, siebie samego zaś obsadza w roli Petrukia. Fred wysyła kwiaty aktorce Lois Lane, szekspirowskiej Biance. Jednak dziwnym zbiegiem okoliczności dostaje je Lilli...

Spektakl grany będzie latem naprzemiennie z "Wesołymi kumoszkami z Windsoru". Po wakacjach musical "Kiss me, Kate", podobnie jak koprodukcja Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże, prezentowany będzie w Teatrze Szekspirowskim po kilka razy w miesiącu.

Ciekawie zapowiada się także Festiwal Szekspirowski. Wiadomo już, że do Gdańska przyjedzie spektakl Romea Castellucciego - "Juliusz Cezar". Sporą atrakcją będą przedstawienia brytyjskiej grupy Forced Entertainment, która przygotowała "Dzieła wszystkie" Szekspira, grane przy stole przez poszczególnych aktorów tej formacji. W sumie przez cały festiwal pokazanych zostanie 36 godzinnych spektakli - każdy poświęcony innej sztuce Williama Szekspira. Jest też spora szansa na kolejną wizytę na festiwalu Silviu Purcărete wraz z jego najnowszym spektaklem realizowanym w Sankt Petersburgu oraz na przyjazd "Hamleta" z Iranu.

Opinie (10)

 • Supeŕ

  • 15 2

 • a co z Opera Baltycka ? kasa biletowa Opery Baltyckiej nie sprzedaje biletow (4)

  na marzec, kwiecien i maj

  • 5 2

  • (2)

   Opera ma problemy. Od wrzesnia ma byc nowy dyrektor, w pazdzierniku orkiestra dala jasno i publicznie do zrozumienia ze nie chce wspolpracowac z dyrektorem obecnym. NIe dzieje sie najlepiej. Oby nowy sezon przyniosl zmiany na lepsze.

   • 5 0

   • ta orkiestra zaczyna działać mi na nerwy (1)

    Rozumiem, ze można nie lubić dyrektora. Rozumiem, ze Marek Weiss jako dyrektor opery nie do końca się sprawdza, bo nie potrafi zadbać o fundusze tej instytucji. Ale nie rozumiem szargania dobrego imienia opery przez jej pracowników (orkiestrę). Roszczeniowego podejścia do wszystkiego. Plucia na swojego pracodawcę.
    Może i Pan Weiss powinien odejść, ale to oceni kto inny. A Wy orkiestro przestańcie szargać Operę Bałtycką na każdym możliwym forum.

    • 3 2

    • dyrektor Weiss literat i dyrektor wydzialu kultury literat Zawistowski zniszczyli Opere

     Baltycka. W Gdansku juz nie ma teatru OPERY. Balet klasyczny zlikwidowal dyrektor Opery Baltyckiej Weiss, Baltycki Teatr Tanca jego zony tanczy do muzyki z glosnikow, a muzycy Orkiestry Opery Baltyckiej zatrudnieni na pelnych etatach graja tylko kilka przedstawien oper kazdego miesiaca. Przywrocmy tradycyjna Opere Baltycka publicznosci, z baletem klasycznym i muzyka grana przez orkiestre na zywo tak jak w kazdym teatrze OPERY w Polsce i na swiecie.

     • 1 0

  • kasa Opery Baltyckiej sprzedaje juz bilety od dzisiaj

   • 0 0

 • ciekawie się zapowiada

  Chętnie się wybiorę.

  • 8 0

 • Tego brakuje, bo w teatrze Wybrzeże same smęty.

  ...

  • 5 1

 • zadajcie pytanie dyrekcji TS

  czy zrobi porządek z nagłośnieniem w czasie letnich, nocnych imprez... hałas taki, że okoliczne kamienice trzęsą się od fundamentów po dach.
  Niestety rzecznik prasowy na maile nie odpowiada, a na FB blokują dodawanie krytycznych komentarzy.

  • 6 1

 • Bilety?

  Kiedy bilety w sprzedazy?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej
Warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej
warsztaty
lis 24-5.12
Warsztaty - GAK Plama ul.
Zaopatrzenie - kiermasz sztuki
Zaopatrzenie - kiermasz sztuki
kiermasz, imprezy i akcje charytatywne
gru 1-5
środa - niedziela, g. 14:00
Gdańsk
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?