• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Kinga i Karolina Pruś

19 września Kinga i Karolina Pruś zagrają wyjątkowy koncert w Oliwskim Ratuszu Kultury. Oprócz materiału z płyty "Kłębek" usłyszymy nieopublikowane jak dotąd utwory, które ukażą się na drugim, nadchodzącym krążku.

Kinga i Karolina Pruś - bliźniaczki o odmiennych temperamentach, które łączy wspólny talent i pasja do muzyki. Mając za sobą sukcesy w wielu projektach, postanowiły tworzyć muzykę najbliższą swoim sercom. Obrazowe i intrygujące teksty, oprawione są muzyką będącą wypadkową fascynacji soulem, szeroko pojętą alternatywą. Kinga i Karolina, wraz ze swoim zespołem, mają już za sobą m.in. zwycięstwo w Pif Paff Festiwal, co umożliwiło im nagranie części materiału na debiutancką płytę. Ich muzykę doceniły również siostry Przybysz zasiadające w jury konkursu Discovered by Good Time Radio, przyznając Kindze i Karolinie II miejsce w kategorii "R'N'B-Soul-Blues-Alternative"

jazz - koncerty w Trójmieście


Siostry Pruś o sobie: "Jesteśmy siostrami. Ten fakt mimo, iż brzmi normalnie, nam tej normalności nie dodał. Powstałyśmy dziewiątego października w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku. Wtedy powstał też wielki szaszor, który mamy wrażenie przygasa tylko chwilami, kiedy śpimy. Dzięki rodzinie gramy i śpiewamy. Dodatkowo jedna rzecz sprawiła, że tworzymy. To ta cholerna rutyna, która u nas polegała na możliwości codziennego przyglądania się swojemu obliczu w twarzy obok. Tak. Każdy chcę być wyjątkowy. My też. Dlatego powstał "Kłębek". Zbiór piosenek o tym, co widujemy codziennie. O nas, nam tak dobrze znanych i o tym co fajnie byłoby poznać. Opowiadamy o miłości, która bolała, o szczęściach w nieszczęsnych czasach wchodzenia w świat, w którym przestałyśmy być "patrz jakie to słodkie, siostry śpiewają" tylko stałyśmy się kobietami. Lata prac nad warsztatem, skończone szkoły, umiejętności wokalne i instrumentalne. Gramy z świetnymi muzykami. Oni to dopiero mają umiejętności. Jest jeszcze coś. Z jakichś idących z wnętrza pobudek chcemy się pochwalić. Tym jak radzimy sobie z tym jakie jesteśmy i jak to ogarniamy dzisiaj. Jak wszystko staje się piękne i proste, kiedy to możesz komuś zagrać prosto w twarz. Podzielić na pół, albo na więcej, w zależności ile osób słucha.

Kilka naszych dokonań:
- Zwycięstwo Pif Paff Festiwal
- 16.11.2013- Poznań, konkurs radiowy "Discovered By Good Time Radio"- II Miejsce (w kategorii soul/alternative/r&b)
- 11.04.2013- Gdańsk, Klub X Kwadrat- Konkurs "Muzyczne Ug-ięcie"- Nagroda Laureata (w ramach nagrody nagrania w Radiu Gdańsk i wydawnictwo muzyczne dla 10 najlepszych zespołów "Mug-2013" )
- 12.07.2014- Konkurs "o Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin" W Ramach "Bałtyk Festiwal Media i Sztuka 2014"- nagroda Dziennikarzy - (nagrodą jest koncert w studiu im. Czesława Niemena w Radiu Koszalin).

Zespół KiK:
Kinga Pruś - wokal, gitara akustyczna
Karolina Pruś - wokal
Paul Rutschka - gitara basowa
Bartosz Krzywda - instrument klawiszowy
Mikołaj Stańko - perkusja

Zapraszamy!

Opinie

Sprawdź się

Co znajduje się w Parku Hestii w Sopocie?

 

Najczęściej czytane