stat
PATRONAT

Kinga Kolouszek. Quantum - wystawa malarstwa

Barwne, pełne emocji i mocy abstrakcji obrazy Kingi Kolouszek pod wspólnym tytułem "Quantum" zawisną w Galerii Nowy Warzywniak w Oliwski Ratusz Kultury już 16 października 2019.

Kinga Kolouszek urodziła się w 1973 w Kolbuszowej. Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom uzyskała w pracowni projektowania graficznego w 1998 pod kierunkiem prof. Juliana Pałki i prof. Mieczysława Wasilewskiego. Dyplom ten został poszerzony o aneks z malarstwa, które artystka studiowała w pracowniach profesorów: Ewy Pełki, Franciszka Starowieyskiego, Zbysława Maciejewskiego, a także Dariusza Mląckiego.

W roku 2000 wyjechała do USA, gdzie dwa lata później związała się z grupą Emocjonalistów, którą prowadził Lubomir Tomaszewski. Brała udział w wielu wystawach i plenerach malarskich w USA i Europie. Uczyła w nowojorskich szkołach oraz prowadziła warsztaty artystyczne.
Choć zajmowała się głównie malarstwem figuratywnym, z biegiem czasu zaczęła malować i wystawiać swoje nowe prace abstrakcyjne. Jej fascynację kolorem w pełni oddaje seria obrazów abstrakcyjnych inspirowanych fizyką kwantową "Quantum", która w 2017 towarzyszyła międzynarodowej konferencji fizyków kwantowych
PPC12 na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Obrazy z cyklu "Quantum" były prezentowane na wielu wystawach w Polsce i Luksemburgu, m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie w ramach projektu i aukcji SZTUKA TERAZ oraz w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej podczas Nocy Muzeów. W 2019 obrazy artystki gościły w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, a także w Europejskim Trybunale Obrachunkowym w Luksemburgu. Prace Kingi Kolouszek znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Teraz ugościmy je w naszej Galerii.

Wernisaż: 16 października (środa), godz. 19:00
Wystawa potrwa do 3 listopada 2019.
Galeria czynna w godz. 10:00-20:00

Zapraszamy! Wstęp wolny

Karol Karwowski

6 - 24 listopada 2019, godz. 10:00 - 20:00

Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?