• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kevin Clarke

42. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2019: Kevin Clarke.

Wystąpi:
Kevin Clarke (USA) - organy

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:
Louis Marchand (1669-1732) - Dialogue in C
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
An Wasserflüssen Babylon BWV 653
Prelude and Fugue in E minor BWV 548
Daniel Knaggs (*1983) - Book of Visions -12 pieces for solo organ
III. The Holy City
IV. He Shall Wipe Away Every Tear
X. The Seven Trumpets
XI. Night shall be no more
Max Reger (1873-1916) - Introduction and Passacaglia in D minor

KEVIN M. CLARKE urodził się w South Kingstown w stanie Rhode Island. Po kilku latach samodzielnej nauki gry na organach Clarke uczył się pod kierunkiem Georgea Kent i Stevena Martorella. Uzyskał tytuł licencjata muzyki w zakresie gry na organach na uczelni Rhode Island College, zaś tytuł magistra muzyki w zakresie gry na organach w konserwatorium New England Conservatory w Bostonie, gdzie studiował pod kierunkiem Franka Taylor i Yuko Hayashi. W tamtym czasie był organistą i chórmistrzem w Kościele Episkopalnym Św. Piotra i Andrzeja w Providence. Francuską technikę i stylistykę organową studiował pod kierunkiem dr Jesse Eschbach, zaś improwizacji uczył się pod kierunkiem dr Georgea Baker i Philippea Lefebvre. Naukę w zakresie dyrygentury chóralnej i prowadzenia chóru pobierał od Malcolma Archera, ś.p. Sir Davids Willcocks oraz ś.p. Georgea Guest.

Clarke pełnił zawodowe obowiązki w Katedrze Narodowej w stanie Waszyngton, w katedrze w Bristolu w Anglii, w Kościele Wcielenia w Dallas w stanie Teksas oraz w kościele p.w. Matki Bożej w Greenville w stanie Karolina Południowa. W lipcu 2010r. rodzina Clarkea przeprowadziła się do Houston w stanie Teksas, gdzie Clarke podjął pracę jako nauczyciel w Szkole Św. Mikołaja oraz objął stanowisko Dyrektora Muzycznego w Szkole Katolickiej Św. Teresy w Sugar Land w stanie Teksas. Jest Dyrektorem Artystycznym półzawodowego zespołu chóralnego o nazwie Piping Rock Singers, specjalizującego się w muzyce średniowiecznej, renesansowej i współczesnej.

Clarke występował z recitalami w Ameryce Północnej, Meksyku, na Karaibach, we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii i w Niemczech, gdzie miało miejsce prawykonanie Symfonii nr 2 na organy i orkiestrę Hansa-Dietera Karrasa. Dawał koncerty w katedrze Notre-Dame w Paryżu i podczas festiwalu Brucknertage w 2018r. Reprezentował Stany Zjednoczone na kilku międzynarodowych festiwalach, w tym na festiwalu Cervantino Festival International w Guanajuato w Meksyku, największym festiwalu muzyki klasycznej na półkuli zachodniej, a także na Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Morelia w Meksyku największym festiwalu organowym na półkuli zachodniej.

Wśród ostatnich nagrań Clarka znajdują się tradycyjne angielskie utwory kościelne w wykonaniu chóru Incarnation Chancel Choir, wydane przez wytwórnię Pro Organo oraz płyta CD z muzyką organową, zatytułowana Trumpet Tunes, wydana przez wytwórnię Prospect, a także utwory Stevens Shewen i Leo Sowerby (wytwórnia Albany). Jego najnowsza płyta wydana przez Pro Organo, zatytułowana A Sacred Romance zawiera nagrania francuskiej muzyki organowej, w tym utworów Francka, Viernea, Widora i Messiaena. Wydany w 2011r. recital złożony w całości z utworów Bacha został nagrany na organach Fiska w Kościele Episkopalnym Palmer Memorial w Houston w stanie Teksas. Kilka z kompozycji Clarkea zostało wydanych nakładem wydawnictwa St. Jamess Press. Jego wykonania były emitowane w Narodowym Radio Publicznym oraz na portalu Organlive.com

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku gdańska publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć film "Blaszany Bębenek"?