stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kazio Sponge Show

Jaka jest kondycja mężczyzny we współczesnym świecie? Czym różni się kobieta od mężczyzny? Jak poderwać dziewczynę? Dlaczego ludzie nie powinni pić alkoholu? Dlaczego wada wymowy przysparza problemów?

sie 21

sobota, godz. 17:00, 20:00

bilety 80 - 140 zł
Kup bilet

7 lipca - 21 sierpnia 2021, godz. 20:00

Sopot,
Jeśli myślisz, że znasz odpowiedzi na wszystkie życiowe pytania, Kazio przekona Cię, że nic bardziej mylnego. W mgnieniu oka rozłoży "sprawy dorosłe" na pierwiastki pierwsze nie przebierając w słowach i spostrzeżeniach. Co się stanie, gdy na scenie pojawi się 6-letni chłopiec wykonany z gąbki, którego hobby jest gadanie?

"Kazio Sponge Show" to spektakl z pogranicza kabaretu i musicalu poruszający tematy frapujące człowieka XXI wieku. To one puppet show, w którym druga, trzecia, czy czwarta ściana nie istnieją. To ubaw po pachy na siedząco. To spotkanie z lalką, która bawi dorosłych bardziej niż dzieci. To także wędrówka małego chłopca ku marzeniom i
niespełnieniom.

Przygotuj się na jazdę bez trzymanki, gdyż Kazio nie zadaje pytań - on na nie odpowiada.
Kazio Sponge to więcej niż lalka.

Koncepcja, wykonanie, pomysł: Anna Makowska-Kowalczyk
Muzyka: Marcin Sosiński
Występuje: Kazio Sponge
Spektakl dla widzów +16
Czas trwania: 60 min.

***

NAGRODY:
- Nominacja w kategorii TEATR i nagroda publiczności ósmej edycji Nagrody Kulturalnej "Gazety Wyborczej - Wrocław" WARTO 2016.
- 8. Festiwal Komedii "Szpak", Szczecin 2014 - wyróżnienie.
- 44. Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA, Świnoujście 2014 - wyróżnienie oraz Tytuł Laureata Festiwalu za wysoki poziom prezentacji w kategorii "Sztuki sceniczne".
- 20. Mazurskie Lato Kabaretowe "Mulatka", Ełk 2014 - wyróżnienie.

KIM JEST KAZIO SPONGE?
Pozjadał wszystkie rozumy, mimo że "gęba" mu się nie otwiera... O kobietach wie wszystko, mimo że nigdy z żadną nie był... Nie urywa mu się film, mimo że chłonie jak gąbka... 

Od kiedy powstał w 2009 r. walczy z ogólnym przekonaniem, że lalki są zarezerwowane dla dzieci. Ma 6 lat, niewyparzoną gębę, wadę wymowy, odpowiedź na każde pytanie, naturę narcystyczną. Cierpi na gadulstwo i megalomanię. Z kompleksów czyni atut, a przeciwności bierze na klatę.

Jest "celebrytą", dżentelmenem, królem ciętej riposty, bywalcem, bawidamkiem, fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy, bez wyjątków, temat. Od kiedy powstał przemierza świat zapraszany na festiwale i wydarzenia, na których robi wiele zamieszania. 

W jego cieniu nieustannie stoi mama (pomysłodawczyni i kreatorka postaci Kazio Sponge) - Anna Makowska-Kowalczyk (aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, współpracująca m.in. z Miejskim Teatrem MINIATURA w Gdańsku - spektakle "Zostań przyjacielem" reż. Tomasz Man i "Bajki robotów" reż. Romuald Wicza-Pokojski).

fot. Krzysztof Ścisłowicz

***
bilety: 30/35 zł
bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nazywało się do 2000 roku?

 

Najczęściej czytane