stat
Impreza już się odbyła

Każde dziecko uczy się po swojemu. Webinar dla rodziców i nauczycieli.

Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza rodziców i nauczycieli na ostatni przed wakacjami webinar z cyklu Domowy popularyzator nauki. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 maja o godzinie 18:00. Transmisja na Facebooku oraz stronie internetowej Experymentu.

 
Co wpływa na to, że jednym dzieciom łatwiej, a innym trudniej skoncentrować się np. przy odrabianiu lekcji? Jak rozpoznać indywidualny styl uczenia się dziecka? W jaki sposób rodzice w domu, a nauczyciele w szkole mogą zapewnić uczniom warunki do nauki odpowiadające ich potrzebom? Chętnych do poznania odpowiedzi na te i wiele innych pytań, Centrum Nauki Experyment zaprasza na webinar Jak wspierać dzieci w procesie edukacji?, który będzie można obejrzeć już 20 maja na Facebooku i na stronie experyment.gdynia.pl.
 
- Dotychczasowe spotkania z cyklu Domowy popularyzator nauki poświęciliśmy tematom związanym z motywowaniem dzieci do nauki i odkrywaniu ich supertalentów. Na najbliższym, majowym webinarze skupimy się na tym, jak wspierać dzieci w procesie edukacji. Za nami niełatwe miesiące zdalnej edukacji i duży znak zapytania, do jakiej szkoły wrócą uczniowie we wrześniu. Bez względu jednak na formę edukacji - stacjonarną, online czy hybrydową, warto już teraz zastanowić się, jak rodzice i nauczyciele mogą pomóc dzieciom sprostać wyzwaniom edukacyjnym mówi Hanna Szlosek-Milewska z Centrum Nauki Experyment w Gdyni.
 
Gościem majowego spotkania będzie Ewa Borgosz, doświadczona nauczycielka, trenerka związana z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń m.in. jako koordynatorka Akademii Rodziców i Rad Rodziców.
 
- Wiele czynników wpływa na to, jak uczą się dzieci. Od procesów neuronalnych po kontekst społeczny i potrzeby związane z otoczeniem. Ewa Borgosz, która poprowadzi spotkanie, podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu neurodydaktyki oraz tutoringu dodaje Hanna Szlosek-Milewska.
 
W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli posłuchać również o tym, jak skutecznie wspierać samodzielność dziecka, budować poczucie jego wartości oraz zachęcać do podejmowania wyzwań i radzenia sobie z trudnościami szkolnymi.
 
Majowy webinar będzie ostatnim z cyklu Domowy popularyzator nauki organizowanym przed wakacjami. Na kolejne spotkania, tym razem poświęcone rodzinnemu wykonywaniu doświadczeń z biologii, fizyki i chemii, Centrum Nauki Experyment zaprosi we wrześniu.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu SPINaj naukę dofinansowanego z Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad projektem objęły serwis Nauka w Polsce PAP, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz blog Profesorskie Gadanie. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie experyment.gdynia.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najbardziej prestiżowa i najwyższa nagroda dla dramatopisarzy przyznawana jest w: