stat

Każde dziecko ma jakąś supermoc - twoje też!

Jak wspierać dzieci w rozwijaniu ich talentów? Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza rodziców i wychowawców na drugi webinar z cyklu Domowy popularyzator nauki. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia o godzinie 18:00. Transmisja na Facebooku Experymentu.

W dobie pandemii uwaga rodziców i nauczycieli jest skupiona przede wszystkim na sprawnym przeprowadzeniu dzieci przez proces zdalnej nauki. Kiedy rok temu szkoły zostały zamknięte największym wyzwaniem okazały się technologia i infrastruktura potrzebne do nauczania na odległość. Obecnie, coraz więcej mówimy o dobrostanie psychicznym dzieci spędzających długie godziny przed komputerami, bez bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami. Rodzice i nauczycie nie powinni jednak zapomnieć o innej ważnej sferze rozwoju dzieci wspieraniu ich talentów.

O tym, jak odkrywać supermoce w dzieciach i rozwijać je również w trakcie zdalnej edukacji, opowie Michał Szczepanik doświadczony nauczyciel, ekspert edukacyjny i trener.

- W trakcie spotkania porozmawiamy o tym, jak rodzicie w domu, a nauczyciele w szkole mogą starać się stworzyć dzieciom i młodzieży przestrzeń do rozwijania swoich talentów. Nie jest to łatwe. Nie sprzyja temu edukacja online, izolacja, ograniczone możliwości zajęć pozaszkolnych, spadek motywacji do nauki. Z drugiej strony nie możemy pozwolić na zaniedbanie talentów naszych dzieci - zdolności i zainteresowań, które w tej trudnej rzeczywistości, wymagają być może dodatkowych bodźców i nowych narzędzi, aby móc się rozwijać - mówi Hanna Szlosek-Milewska z Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Webinar 22 kwietnia odbędzie się w ramach cyklu Domowy popularyzator nauki, na który składają się wykłady z udziałem specjalistów edukacyjnych oraz warsztaty prowadzone przez edukatorów Experymentu. Pierwsze spotkanie, poświęcone motywowaniu dzieci do nauki, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem rodziców i nauczycieli.

- Marcowy webinar pokazał nam, że po roku funkcjonowania szkoły w nowych warunkach wciąż wiele jest pytań o rolę rodziców i nauczycieli we wspieraniu i motywowaniu dzieci do nauki. Dlatego podobnie jak podczas pierwszego spotkania, również na webinarze 22 kwietnia będziemy zachęcać uczestników do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na czacie pod transmisją. Nasz gość Michał Szczepanik, po części wykładowej spotkania, postara się odnieść do tych komentarzy - dodaje Hanna Szlosek-Milewska.

webinar: Odkrywamy supermoce naszych dzieci
czwartek, 22 kwietnia, g. 18:00-19:00
spotkanie będzie transmitowane na
Facebooku Experymentu

Termin kolejnego webinaru:
20 maja: Jak wspierać dzieci w procesie edukacji?

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu SPINaj naukę dofinansowanego z Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki Ministra Edukacji i Nauki. Patronami projektu są serwis Nauka w Polsce PAP, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz blog Profesorskie Gadanie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaka była pierwsza wystawa w Żaku w Gdańsku, podczas której pokazano m.in. wykopane karabiny z czasów wojny?