Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kawa, chleb i ser (4 opinie)

spektakl dramatyczny
wystawia:
Teatr Gdynia Główna
data premiery:
16 czerwca 2013
czas trwania:
1 godz. 10 min. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
3. Festiwal Pociąg do Miasta - Letni Festiwal Teatru Gdynia Główna
Kawa, chleb i ser
8.5 19 ocen 1 10

Spektakl tylko dla widzów dorosłych

Kawa, chleb i ser
na podstawie twórczości belgijskiego pisarza Louisa Paula Boona

Spektakl dla widzów dorosłych.

Trzy osoby. Trzy narracje. Trzy różne punkty widzenia. Kawa. Chleb. I ser. Ta sama rzeczywistość, a w niej pozornie bliskie sobie osoby. Historia samotności bohaterów, ich relacji pełnej niezrozumienia i wzajemnych zarzutów. Bezsensowne trwanie, nieznośna, powtarzalna codzienność na tle krzykliwych nagłówków, prowokujących gestów i złudnej wiary.

Premiera spektaklu miała miejsce w czerwcu 2013 roku. Teraz Teatr Gdynia Główna prezentuje widzom "Kawę, chleb i ser" w nowej odsłonie, zainspirowanej przestrzenią podziemi TGG.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
Obsada: Piotr Misztela, Ida Bocian, Sandra Szwarc
Produkcja: Teatr na Plaży we współpracy z Teatrem Stajnia Pegaza
---
Ida Bocian - aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktorka Teatru Stacja Szamocin, Teatru Stajnia Pegaza, Teatru Off de BICZ oraz Teatru Gdynia Główna. Prezes Fundacji Klinika Kultury, dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

Piotr Misztela - aktor, reżyser. Absolwent PWST im. L.Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Student Południowo Bałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego. Do tej pory zagrał między innymi u Rolfa Alme, Marcina Libery, Mirosława Kocura, Robsona Correa de Camargo, oraz Bogusława Kierca. Ostatni rok spędził w Norwegii pracując w teatrach Nordland Teater i Rogaland Teater.

Sandra Szwarc
- studentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu, wiedzy o teatrze Uniwersytetu Gdańskiego, oraz Południowo Bałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego. Do tej pory współpracowała z gdańskim Teatrem Znak oraz ze studencką grupą Maybe Theatre Company.

Ewa Ignaczak - reżyserka teatralna, scenarzystka, animatorka kultury, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Założycielka Sceny Teatralnej Żak w Gdańsku, Sceny na Piętrze w Elblągu oraz Teatru Stajnia Pegaza, z którym zrealizowała ponad 40 premier. W 2003 roku założyła Sopocką Scenę Off de BICZ. Pomysłodawczyni i organizatorka licznych projektów teatralnych, polskich jak i zagranicznych. Laureatka wielu festiwali w kraju i zagranicą. Dyrektor artystyczna i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

Recenzja Trojmiasto.pl

Wyrwać się z codzienności - o premierze 'Kawa, chleb i ser' w Teatrze na Plaży Wyrwać się z codzienności - o premierze 'Kawa, chleb i ser' w Teatrze na Plaży

Wyrwać się z codzienności - o premierze 'Kawa, chleb i ser' w Teatrze na Plaży (7 opinii)

Samotność niejedno ma imię - może być bierna, może być trudna, albo po prostu męcząca, zwłaszcza...

18 czerwca 2013

Opinie (4)

 • podejrzany opis (opinia sprzed 7 lat)

  Opis wzbudza moje podejrzenia, bo brak w nim konkretów, jedynie nic nie znaczące ogólniki. Z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej świadczy to o tym, że autor sam nie wiedział o co mu chodzi i co chce przekazać.
  Definitywnie się nie wybieram.

  • 3 6

 • (opinia sprzed 7 lat)

  kolejne badziewie

  • 1 5

 • Stajnia Pegaza ;) (opinia sprzed 8 lat)

  Stajnia Pegaza to solidna firma. Nie mogę się doczekać! ;)

  • 24 0

 • (opinia sprzed 8 lat)

  Teatr Stajnia Pegaza reaktywacja, super! :)

  • 23 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery