stat
Impreza już się odbyła

Katarzyna Figura czyta Bajki robotów Stanisława Lema

  • niedziela, 19 września, godz. 19:00
  • Lokalizacja
    Galeria Szczudło Straszyn, Ul. Młyńska 7
    Organizator: Baltic Kwartet
  • Bilety
    na zaproszenie

Katarzyna Figura to jedna z bardziej rozpoznawalnych aktorek na polskiej scenie filmowej, telewizyjnej i teatralnej. Jest gdynianką i artystką Teatru Wybrzeża w Gdańsku. Do swych licznych nagród w tym roku dodała statuetkę Gryfa Pomorskiego za działalność artystyczną.


Na niedzielny wieczór festiwalowy, który zamknie edycję 700, Katarzyna Figura przeczyta "Bajki robotów" Stanisława Lema. W tym roku obchodzimy rok Lema i będzie to znakomita okazja, żeby przypomnieć sobie lub poznać przygody robotów i ich konstruktorów. "Bajki robotów" to zabawne skrzyżowanie literatury science fiction i tradycyjnej baśni. Ich wyjątkowość polega na tym, że baśniowe fabuły rozgrywają się w kosmicznej scenerii, bohaterami są istoty mechaniczne, natomiast rolę czarowników i wróżek pełnią uczeni konstruktorzy. W kosmicznych baśniach Stanisława Lema beztroska parodia i zabawa mieszają się z poważnymi problemami, od czytelnika zależy zaś, jakie wnioski zdoła wyciągnąć z lekcji, której udzielają mu bajkowe roboty.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakiego pseudonimu używa Stefan Chwin, polski powieściopisarz, krytyk literacki, eseista, historyk literatury związany z Gdańskiem?