stat
Impreza już się odbyła

"Karolina" - wystawa fotografii Kamili Kulik inspirowana twórczością Brunona Schulza

Galeria Pionova zaprasza na wystawę fotografii
Kamili Kulik pt. "Karolina"


Prezentowany cykl jest wynikiem fascynacji twórczością Brunona Schulza. Pomimo tego, że schulzowskie opowiadania są główną inspiracją nie chodziło tylko o ich zilustrowanie, lecz o próbę wykreowania własnej rzeczywistości.

Seria powstała w zamyśle jako opowieść, atmosfera zdjęć oscyluje pomiędzy rzeczywistością a snem, intryguje, zmusza do poszukiwań, do "czytania" zawartych w nich historii, a także do tworzenia swoich własnych.

Cykl "Karolina" jest wynikiem tęsknoty za niesamowitością świata a jednocześnie dążeniem do stworzenia swojego własnego na podstawie wspomnień i marzeń.

Celem autorki było ukazanie dzieciństwa przez pryzmat zarówno dziecka jak i osoby dorosłej oraz połączenie dziecięcej fascynacji otaczającą je rzeczywistością z nostalgicznym dystansem właściwym dorosłemu człowiekowi.


Kamila Kulik o sobie...

"Fotografią interesuję się właściwie od zawsze, wcześniej jako odbiorca
a od 2,5 roku sama robię zdjęcia. Zdecydowałam się na to zafascynowana możliwościami aparatu holga, który pomimo tego że jest nieskomplikowany
i bardzo prosty w obsłudze, daje niesamowite rezultaty.

Ten średnioformatowy aparat poprzez swoje właściwości, takie jak winietowanie, specyficzne ostrzenie i zniekształcanie obrazu, odrealnia rzeczywistość, sprawia, że trudno określić kiedy powstała dana fotografia.

Uwielbiam również fotografować polaroidem ze względu na wyjątkową
kolorystykę zdjęć i natychmiastowy efekt. Moje prace inspirowane są w większej mierze literaturą i filmem aniżeli twórczością innych fotografów.

W fotografii bardziej interesuje mnie wymyślanie historii i kreowanie mojej własnej rzeczywistości od jej dokumentalnego aspektu. Pomysły na zdjęcia najpierw
pojawiają mi się w głowie i często czekają jakiś czas na realizację.

Obecnie myślę już nad kolejnymi projektami."
Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z ważnych polityków epoki PRL wstrzymał w latach 50. odbudowę Teatru Wybrzeże w Gdańsku?