stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Karolina Pielak - wymazywanie rzeczy i oczywistości

Gdański Archipelag Kultury PLAMA zaprasza na wystawę Karoliny Pielak. Otwarcie wystawy 8 grudnia, godzina 18:00. Wymazywanie rzeczy i oczywistości. Rzeczywistość bywa brutalna. Uśmiecham się przez pryzmat tego roku. Gorzko czy Radośnie? Coś świta, coś wypływa. Jedyną stałą na świecie jest zmiana. Jak rzeka płynie czas a w nim różne stany rzeczy i oczywistości.

12 stycznia - 4 lutego 2022

Gdańsk,
Wstęp wolny
Obraz, zagadka, bo czasami obrażam się na ten świat, w którym wszystko zdaje się być ułamkiem niepewnych sekund. Unnerkant - coś co wymyka się interpretacji w samym śnie Freud nazwał nieznanym. To niezdolność poznania i nazwania. To jest coś realnego, pewna dziura, brak w tym co możliwe do usymbolizowania.

Karolina Pielak - absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (201. Oprócz malarstwa zajmuje się także tworzeniem obiektów i video. W sztuce ceni sobie eksperyment i poszukiwanie nowych form wyrazu. Miłośniczka zmieniania perspektyw. W swoich pracach malarskich wybiera różnorodne formy inspirowane między innymi naturą, odwiedzonymi miejscami, snami i wspomnieniami. W malarstwie lubi to co niedopowiedziane, kontrasty i nieregularność. Każda z prac uzależniona jest od odbiorcy, którego percepcja nadaje dziełu nowe znaczenia. Artystka uczestniczyła między innymi w rezydencji artystycznej na Litwie Janów (2021), w Savenay (2020) oraz w Marsylii (2019).

Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10 - 17.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Statek S/S Sołdek był: