stat
Impreza już się odbyła

Karolina Mojko i Ela Zeman | Ja z Siostrą

Od 14 grudnia do 4 stycznia zapraszamy do Stacji Orunia GAK na wystawę prac autorstwa Karoliny Mojko i Eli Zeman pt. "Ja z Siostrą".

29 grudnia 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 12:30

Online
Wstęp wolny
Na wystawie zaprezentujemy prace wykonane w technice patchworku. Ich autorkami są dwie siostry: Karolina Mojko i Ela Zeman. Prezentowane prace to głównie art quilty, czyli "uszyte obrazy", wykonane za pomocą aplikacji, czy malowania na tkaninie, choć na co dzień autorki szyją także typowe patchworki użytkowe - narzuty, kołdry, czy drobiazgi do domu.

Karolina Mojko i Ela Zeman są założycielkami nieformalnej grupy - Patchwork Cokolwiek Pomorski, która od ponad dwóch lat spotyka się na gdańskiej Zaspie, aby wspólnie szyć i rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie patchworku. Obie autorki są także członkiniami ogólnopolskiej organizacji - Stowarzyszenia Polskiego Patchworku.

Twórczynie prezentowały swoje prace na wielu wystawach krajowych - m. in. w Szczecinie, Warszawie i Bolesławcu. Były także organizatorkami wystawy prac grupy Patchwork Cokolwiek Pomorski, która miała miejsce w styczniu bieżącego roku w Wejherowskim Centrum Kultury.

Ela Zeman szyje patchworki od ponad dwudziestu lat. Jest wiceprezeską Stowarzyszenia Polskiego Patchworku oraz współzałożycielką grupy Patchwork Cokolwiek Pomorski. W swoich pracach stosuje techniki aplikacji oraz piecingu, czyli łączenia ze sobą małych elementów. Do wykończenia prac stosuje misterne maszynowe pikowanie prac techniką "z wolnej ręki". W art quiltach nie stroni od malowania i dodawania elementów z gamy mixed media . Wraz z Siostrą Karoliną farbuje tkaniny używane do szycia. Przywraca do życia dawne techniki farbowania tkanin za pomocą barwinków naturalnych, takich jak kora i liście drzew i roślin, czy egzotyczne indygo i koszenila.

Karolina Mojko rękodzieło uprawia całe swoje życie, a patchworki szyje od 12 lat. Jest współzałożycielką grupy Patchwork Cokolwiek Pomorski. W patchworku, jak i w życiu, lubi prostotę i minimalizm. Ulubione techniki to PP (paper piecing), czyli szycie przez papier i pojagi - patchwork koreański. Lubi łączyć tradycyjne wzory z nowoczesnymi tkaninami i dodać "coś" od siebie. Razem z Siostrą farbuje tkaniny używane do patchworku.

Wystawę można oglądać do 4 stycznia 2019. W poniedziałki i czwartki w godz. 13.30-19.00, we wtorki, środy i piątki w godz. 10.00-19.00.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Sztukę o początkach Gdyni napisał znany trójmiejski pisarz. Jaki?