Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kamchàtka (1 opinia)

teatr uliczny
czas trwania:
1 godz. 10 min.
8.8 5 ocen 1 10
Cia Kamchàtka, Hiszpania - Katalonia
Kamchàtka

Kamchàtka to kolektyw artystyczny łączący różne narodowości i dyscypliny, a jego członkowie spotkali się po raz pierwszy w Barcelonie w 2006 roku. Artyści mieli takie same zainteresowania, zajmowały ich takie same problemy, więc zgromadzili się wokół Adriana Schvarzsteina. Rozpoczęli intensywną naukę improwizacji na ulicach Barcelony, miasta nadającego się idealnie do konfrontacji ze społecznością pełną sprzeczności, pochłoniętą problemami integracji, i badali temat imigracji.
W marcu 2007 roku po raz pierwszy wystawili spektakl "Kamchàtka", który odniósł międzynarodowy sukces i był wystawiany ponad 260 razy w 20 różnych krajach.

"Kamchàtka" - osiem postaci zagubionych w mieście, każda z nich niesie swoją własną walizkę. Czy to przechodnie, czy imigranci? Są naiwni i ciekawi świata, prawie nie kontrolują emocji, nic nie wiedzą o naszych normach, zasadach i naszym sposobie życia. Gra, którą prowadzą, jest tak subtelna, że można ją pomylić z rzeczywistością. Kamchàtka staje się w końcu lustrem - lustrem, które odzwierciedla nasze zachowanie wobec tego co Inne, Obce, Odmienne. Czy powinniśmy budować naszą przyszłość z członkami Kamchàtki, a może powinniśmy ich odrzucić? Intensywny, silnie oddziaływujący, współczesny teatr uliczny, który traktuje o granicach i naszym człowieczeństwie.

Produkcja teatru Kamchàtka realizowana jest przy wsparciu Ramon Llull Institute.

Opinie (1)

  • Rewelacyjny występ (opinia sprzed 6 lat)

    Uwielbiam tych artystów, to co pokazali wczoraj przerosło moją wyobraźnie :)
    wejść na ulice zablokować auta i do czyjegoś mieszkania to nie lada gratka. Tak się uśmiałam przy tym na prawdę warto na tym być :*

    • 8 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery