• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kalamarapaksa - czyli rzecz o Witkacym - spektakl gościnny

monodram
kasy:
533-793-100
wystawia:
Teatr w Oknie
MonoTeatr
KALAMARAPAKSA - CZYLI RZECZ O WITKACYM
Spektakl inspirowany książką Joanny Siedleckiej "Mahatma Witkac".

Co to znaczy "Kalamarapaksa"? Nic nie znaczy!

Witkacy był mistrzem w konstruowaniu neologizmów, których z upodobaniem używał zarówno w swojej twórczości, jak i w kontaktach towarzyskich. Z kontekstu jednak wynika, że jest to określenie na sytuację zupełnie beznadziejną. Kiedy więc wszystko wali się w gruzy, jedyne, co możemy powiedzieć, to - Kalamarapaksa!


Rzecz o Witkacym... określa treść spektaklu. Bo chociaż o Witkacym wiemy już bardzo dużo, postać tego ekscentrycznego artysty kryje wciąż wiele tajemnic... W jaki sposób filozofia, system etyczny, poglądy społeczne i słynny katastrofizm odzwierciedlały osobowość Witkacego? I jakim właściwie był człowiekiem? Na te właśnie pytania starają się odpowiedzieć twórcy spektaklu. Postać Witkacego - człowieka wyłania się z opowieści bohaterki monodramu. Jest nią Winifred Cooper, Angielka, żona Polaka. Zanurzona w zgrzebną PRL-owską rzeczywistość, wraca we wspomnieniach do szalonych lat dwudziestych...

Scenariusz i reżyseria: Stanisław Miedziewski.
Wykonanie: Caryl Swift

-----

Przedstawienie nagrodzone na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu, prezentowane było ponad 350 razy w Polsce i za granicą.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z Caryl Swift i Stanisławem Miedziewskim.
Pokaz spektaklu jest częścią projektu MONOTEATR: MIKROKOSMOS MIEDZIEWSKIEGO dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna".

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery