stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kajak Jamboree 2018 (1 opinia)

Zapraszamy na kolejną odsłonę Kajak Jamboree - Spotkania podróżników kajakarzy. To wieczór poświęcony przeglądowi zdjęć i filmów o tematyce kajakowej. Tegoroczna XI edycja odbędzie się 17 lutego w Klubie Muzycznym Ucho w Gdyni.

Wydarzenie przyciąga co roku niemal 200 uczestników i ma na celu promowanie turystyki kajakowej i aktywnego sposobu na spędzanie wolnego czasu, pokazywanie piękna tego sportu oraz możliwości, jakie on daje. Główną część wieczoru stanowi pokaz amatorskich krótkich filmów i zdjęć. Pod koniec festiwalu zostają wyłonieni zwycięzcy prac oraz odbywa się losowanie nagród spośród wszystkich zgromadzonych gości. W tym roku zaprezentujemy filmy z wyjazdów m.in z Argentyny, Norwegii, Ukrainy, Alp, Bałkanów i Portugalii.

Będą to relacje z miejsc, które są często zarezerwowane tylko dla kajakarzy, miejsc, które można podziwiać tylko z perspektywy wody, do których nie można dostać się pieszo. Relacje z morza, rzek górskich, rzek nizinnych, a także z freestylu, czyli z kajakowych akrobacji. W imieniu organizatorów, a także w imieniu kajakarzy, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasze spotkanie, na którym zaprezentujemy zgłoszone do konkursu wyprawy. Mamy nadzieję, że wielu gości uda nam się zainspirować i doprowadzimy do kolejnego spotkania, ale tym razem na wodzie. Po części konkursowej zachęcamy do pozostania w klubie i do wspólnej zabawy tanecznej.

PROGRAM:

16: 00 Otwarcie imprezy

16:15 Duch rzeki Thuli - Jake Holland

Jake miał marzenie, pragnął samotnie pokonać rzekę górską. W tym celu wybrał się w odległy region północno-zachodniego Nepalu na rzekę Thuli Bheri w prowincji Dolpa. Nie była to łatwa wyprawa, a samotne pływanie po górach nie jest przedsięwzięciem do którego Jake by zachęcał. Jednak sam miał takie marzenie... To jego historia

16:40 Pokonać Indus - odyseja pakistańska.

Pakistan z powodów politycznych oraz przez fanatyzm religijny nie jest celem wielu ekspedycji. Ostatnia wyprawa do Kanionu Rondu miała miejsce w roku 2008. Od tamtej pory nikt nie zapuszczał się w te odległe i dzikie regiony. Tak było do 2016 roku kiedy to Hiszpan Aniol Serrasolses, Nowozelandczyk Mike Dawson oraz Irlandczyk Claran Heurteau wyruszyli by zmierzyć się z rzeką Indus.

17:30 - 20:30 Filmy konkursowe

21:00 Prezentacje

Droga do San Juan - jak zebrać fundusze i wystartować w Mistrzostwach Świata we freestylu kajakowym w Argentynie opowie Michał Sobieraj-Jakubiec

Babajaki czyli kajaki górskie bez testosteronu, panowie zostają w domu a dziewczęta szukają przygód w górach - Ania Siedlecka Agata Wojtyna

Jeśli nie kajak to co? Czyli jak oderwać się od ziemi, dotknąć chmur i bezpiecznie szybować z ptakami - Przemek Kamon

22:00 Rozdanie nagród

22:20 Losowanie nagród dla publiczności


Podczas wydarzenia będzie przeprowadzona loteria, w której przewidziano nagrody przekazane przez partnerów wydarzenia, w tym lot paralotnią!
 
Uwaga Konkurs! Przyjdź na Kajak Jamboree i wygraj Rafting w Alpach! Start konkursu 12 lutego na: https://konkursy.trojmiasto.pl/

Nagroda: 1 podwójne zaproszenie na weekendowy rafting na Salzie oraz darmowe uczestnictwo w tegorocznym Kajak Jamboree.

Opinie (1)

  • Kajakjamboree

    Super impreza.Polecam!!!

    • 4 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jak nazywał się zorganizowany w 1984 roku przegląd filmowy organizowany przez klub Żak, podczas którego zaistniał dziś znany reżyser Krzysztof Krauze?

 

Najczęściej czytane