• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kabaret OT.TO - To już lato (3 opinie)

Taki KABARET OT.TO słuchacze uwielbiają. Tym razem zespół proponuje lekkie, wakacyjne piosenki, z którymi każdemu będzie łatwiej i radośniej - czy odpoczywa na urlopie, czy jest jeszcze przed albo już po. Nowa płyta "To już lato" jest słoneczna i relaksująca.

Powrót Ryszarda Makowskiego do Kabaretu OT.TO w 2022 roku okazał się dla zespołu prawdziwym zastrzykiem energii. Po sukcesie wydanej jesienią ubiegłego roku płyty świątecznej, 2 czerwca 2023 ukazuje się kolejny album Kabaretu OT.TO, zatytułowany "To już lato", wpisujący się tematyką i nastrojem w wakacyjną porę. Otrzymujemy od Kabaretu OT.TO dziesięć zupełnie nowych piosenek, które zespół uzupełnił swoimi wakacyjnymi przebojami, znanymi dobrze utworami "To już lato" i "Wakacje", a jako bonus na płycie pojawia się kultowa "Zasmażka". Problemem twórców było wybranie tych dziesięciu spośród znacznie większej liczby propozycji przygotowanych muzycznie przez cały zespół i z tekstami, które wyszły spod piór Ryszarda Makowskiego i Wiesława Tupaczewskiego.

Na jakość nagrania wpłynęła - jak poprzednio - atmosfera studiów nagraniowych Polskiego Radia: legendarnego S-4 im. Jerzego Wasowskiego i studia S-3, nie mówiąc o udziale stworzonej i sprawdzonej w ubiegłym roku grupy twórców współpracujących w czasie sesji nagraniowych z Kabaretem OT.TO.

Ponownie Chopin University Big Band poprowadził jego szef Piotr Kostrzewa, a wszystkie aranżacje wyszły spod ręki Wojciecha Kostrzewy, syna Piotra i jednego z najzdolniejszych kompozytorów i aranżerów młodego pokolenia. Ten zespół - aranżer, dyrygent i band - znakomicie wywiązał się ze swojego zadania, co znacznie ułatwiło pracę w studiu muzykom Kabaretu OT.TO. Realizacją i produkcją całości zajął się Rafał Paczkowski, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów dźwięku i wybitny specjalista od nagrań orkiestrowych. Ostateczne brzmienie nadał albumowi w czasie procesu masteringu Przemysław Nowak. To melodyjne i sympatyczne piosenki, które świetnie się wpisują nastrój letnich dni. Te wesołe, te liryczne i te o miłości.

Płyta "To już lato" została stworzona przez twórców dojrzałych, których jednak cały czas cieszy pisanie piosenek sprawiających słuchaczom przyjemność i frajdę. Szczególnie w naszych nieco "rozwichrzonych" czasach. W nowych, powstałych na tę płytę utworach słychać dobrego ducha Kabaretu OT.TO, który przez lata sprawia, że kabaret nieprzerwanie cieszy się popularnością u swoich słuchaczy.

Opinie (3)

 • Pana Makowskiego prosimy o reaktywację Studia Yayo!

  • 1 0

 • Wstyd

  Panie Tupaczewski, jak pana lubię - naprawdę znów ściska pan rękę kolesia, który sprzedał się złej władzy? Naprawdę jest panu po drodze z Makowskim? Człowiek, który niemal co dzień wylewa hejt na antenie jest tym, z którym chce pan dziś znów pokazywać się na scenie?

  Smutek i żal. I jeszcze - wstyd.

  • 4 3

 • Jest!

  To jest dopiero świetna wiadomość!
  Zasmażka
  I Lambaluna - chcemy tańczyć lambaluna!

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co w nazwie Teatru Dada von Bzdülöw oznacza człon "dada"?