stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

KWINTET. Malarstwo

20 sierpnia - 2 września 2021, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
wernisaż wystawy - 06.09 / piątek / godz. 19.00
wystawa - 07.09-01.10 / Galeria Sztuki Nowy Warzywniak 01


KWINTET
-------------------------------------------------------------------------------
5 osobowości
5 stylów malarskich
5 spojrzeń na otaczający świat
5 wrażliwości
5 tematów prac
-------------------------------------------------------------------------------
Małgorzata Limon
Malarka, specjalistka od charakteryzacji i wizerunku. Urodziła się w 1986 w Gdańsku. Dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku [2012]. Studiowała w Accademia degli Belle Arti di Brera w Mediolanie. Odbyła staż w Passau [Niemcy]. Brała udział w Międzynarodowych festiwalach artystycznych "Foreign Drama Festival" w Ayadin [Turcja] i "Arte Vento' w Cervia [Włochy]. Podejmuje tematykę związaną człowiekiem i psychologią. Zgłębia ludzkie wnętrze, tęsknoty, marzenia i sekrety. Lubi malować portrety, które zdominowały jej twórczość. Siła koloru jest dla niej narzędziem ekspresji, emocji i charakteru portretowanego modela.

Adam Sikorski
Grafik, ilustrator, projektant. Urodził się w 1984. Dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku [2011]. Jest osobą dla której tworzenie to pasja, praca i zabawa. Porusza się w sferze malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej i komputerowej wykorzystując narzędzia manualne oraz techniki cyfrowe. W skład jego realizacji wchodzą obrazy, linoryty i grafika użytkowa [ulotki, plakaty, banery, strony www, logotypy].

Joanna Budzyńska-Sycz
Urodziła się w 1985. Dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku [2010]. Zajmuje się  malarstwem olejnym i akrylowym, grafiką warsztatową [wklęsłodruk], rysunkiem, ilustracją dla dzieci i ekslibrisem. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych [Gdańsk, Kraków, Malbork] i zbiorowych w Polsce i za granicą [Dania, Rosja, Chiny]. Interesuje ją człowiek, jego słaba kondycja we współczesnym świecie, historia Polaków, mitologia oraz Biblia, które są na trwałe wpisane w naszą europejską podświadomość.

Iwona Murawska
Malarka, ilustratorka. Dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych  w Gdańsku [2012]. Studiowała też w Accademia degli Belle Arti di Brera w Mediolanie. Jej główną inspiracją jest człowiek - struktura ciała i tajemne głębiny. Malarstwo jest dla niej sposobem komunikacji ze światem i tworzenia nowych bytów.

Marcin Bildziuk
Urodził się w Gdańsku w 1987. Dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku [2012]. Malarz, kurator, animator kultury, społecznik. Laureat licznych nagród Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą [Niemcy, Hiszpania, Szwecja, Litwa, USA, Turcja, Wielka Brytania] oraz w zbiorach Muzeum Diecezji Pelplińskiej i Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy odbył się w Gdańsku premierowy pokaz filmu "Popiół i diament"?