• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kinolato GGM - Sezon 2

Serdecznie zapraszamy na drugi sezon letniego cyklu filmowo-artystycznego KINOLATO GGM, który będzie się odbywać na nabrzeżu Motławy przy ul. Powroźniczej, gdzie mieści się GGM2. W pobliżu zaprzyjaźnionej knajpki Mała Sztuka.

W trakcie projekcji filmowych, które będą się odbywać w letnie, czwartkowe wieczory lipca i sierpnia zaprezentujemy filmy takich artystów jak: Karolina Breguła, Róża Duda i Michał Soja oraz Justyna Górowska.

Sierpniowe spotkania nad Motławą rozpoczniemy z przytupem od koncertu zespołu & the romantic horse (Agnieszka Kucharska, Aleksandra Zielińska)

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny, a w przypadku złej pogodny przeniesiemy się do wnętrza GGM2 przy ul. Powroźniczej.

PROGRAM

26.07.2018, czwartek godz. 21.00
Projekcja filmu oraz spotkanie z artystami
Róża Duda, Michał Soja: "Jestem synem górnika" / 30', 2018


"Jestem synem górnika" składa się z nagrań wideo nakręconych w zatopionej kopalni na Dolnym Śląsku oraz opuszczonym hotelu w Grecji. To wędrówka po zużytych przestrzeniach obdarzonych nowym życiem, zainfekowanych wykwitami zbiorowej techno-podświadomości. Miejscach, które funkcjonują̨ w inercji i postępującej entropii, jako efekty uboczne akumulacji kapitału. Dają̨ one jednak początek nowemu rodzajowi logiki. Pragnienia generują̨ tam wybujałe struktury, nadające sens egzystencji. Wyobrażone treści, niewidzialnie przenikają̨ się̨ z rzeczywistymi. Widzialny świat poddany jest zabiegom edytowania, czyszczenia, dodawania, odejmowania, strategii typowej dla zmieniających się̨ obozów władzy tworzących swoją wizję rzeczywistości.
Górnik zasilał rozwój technologiczny, pozostając zredukowanym do czystej funkcji pracy, generował zysk na górze przez wydobycie tego, co na dole. Ale kim tak naprawdę jest jego syn? Produktem jakiejś́ nowej świadomości, frankensteinowskim zlepkiem wyzysku i gorączki konsumpcji. Pozszywanym z kawałków historii i kulturowych kodów. Jest świadomością̨ wrzuconą w sam środek postapokaliptycznego krajobrazu, pustego i martwego.

9.08.2018, czwartek godz. 20.30
koncert & the romantic horse, Agnieszka Kucharska, Aleksandra Zielińska


& the romantic horse to projekt dwóch artystek audiowizualnych działający na pograniczu sound artu, performansu i girlsbandu. Swoje działania definiują w obszarze sztuk wizualnych, tworząc złożone instalacje dźwiękowe z elementami działań na żywo.

Jako duet brały udział w wystawach i festiwalach:
2018 NoiseLab Festival, Stützpunkt teufelsberg, Berlin
2018 koleżanki & the romantic horse, Galeria WY, Łódź
2018 Ocean X, wystawa duo-solo, Galeria Łęctwo, Poznań
2017 Festiwal Młode Wilki 17, Szczecin
2017 The Shadow Waiting for The Full Moon, wystawa grupowa, Obrońców Stalingradu 17, Szczecin
2017 Patrząc z ukosa, ale nie zezem, wystawa grupowa, Instytut Polski w Berlinie
2016 Mikroelementy, Festiwal Spoiwa, Szczecin

16.08.2018, czwartek godz. 21.00
projekcja filmu
Karolina Breguła i mieszkańcy podwórka między ulicami Reja, Sienkiewicza i Górnickiego na wrocławskim Ołbinie: "KTO TAM" / serial / 5 odcinków po 11', 2016


"Kto tam" to serial partycypacyjny stworzony z mieszkańcami podwórka między ulicami Reja, Sienkiewicza i Górnickiego na wrocławskim Ołbinie. Każdy odcinek został napisany, nakręcony i zmontowany w ciągu niecałych trzech dni. Projekcje odbywały się w każdą środę i sobotę w sąsiedzkim kinie plenerowym, zaaranżowanym na podwórkowej górce. W kolejnych odcinkach towarzyszymy mieszkańcom w odkrywaniu historii grasującego po osiedlu potwora zjadającego klucze.
Nakręcenie serialu Kto tam było przede wszystkim projektem społecznym. Wspólne działanie miało zmienić relacje we wspólnocie sąsiedzkiej. Mieszkanka podwórka, przy którym powstawał serial, mówiła podczas jednego ze spotkań: My na tym podwórku mieszkamy po 20-30 lat. I przez cały ten czas w większości znaliśmy się tylko z widzenia - nawet nie znaliśmy swoich imion, czasem nawet nie mówiliśmy sobie dzień dobry. Dzięki pracy z Karoliną poznaliśmy się. Teraz ze sobą rozmawiamy, odwiedzamy się w domach. Jak idę przez podwórko, dzieci krzyczą do mnie na powitanie. To niesamowita zmiana. Praca nad tym serialem odmieniła nasze podwórko.

Serial powstał w ramach projektu Wrocław - wejście od podwórza, stanowiącego część programu sztuk wizualnych Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

23.08.2018, czwartek godz. 21.00
projekcja filmu
Justyna Górowska: "Orang pendek" / 26,25', 2014


"Orang pendek" jest unikatowym hominidem zamieszkującym lasy tropikalne Sumatry. Poruszający się w pozycji pionowej, owłosiony na całym ciele lecz pozbawiony ogona, może być utraconym ogniwem teorii ewolucji. Widziany przez paruset ludzi pomimo swej wyjątkowości do tej pory nie został poddany gruntownej analizie, dlatego ukonstytuował się na pograniczu snu i jawy. Projekt dokumentuje ekspedycje w lasy mgliste, której celem było zbadanie naturalnego środowiska tego stworzenia.
---
Projekcje filmów organizowane są w ramach cyklu Skala Beauforta.
Partner: Mała Sztuka

Opinie

Sprawdź się

Trylogię kryminalną: "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa" napisał mieszkający w Trójmieście:

 

Najczęściej czytane