Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Juliusz Cezar - spektakl gościnny (2 opinie)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
1 godz. 55 min. (bez przerw)
ocena:
5.0 / 5 (1 głos)
5.0
Teatr Powszechny w Warszawie
Juliusz Cezar

"Juliusz Cezar (...) trzyma rytm i wciąga. To mocna rzecz o uwodzeniu tłumów, o strachu przed autorytaryzmem i nieudolności formułowanych przeciw niemu recept. (...) Najmocniejsze momenty spektaklu to aktorskie interwencje Wysockiej. Wkracza na scenę, by wcielić się w nieobecnego wcześniej przyjaciela Cezara, Marka Antoniusza. U Szekspira to polityk przewyższający otoczenie o trzy klasy.", Witold Mrozek, "Gazeta Wyborcza".

"Fantastycznym kontrapunktem są piosenki polskiego rocka lat 80. (...) Wpisują się też w polityczny teatr Barbary Wysockiej, który na szczęście zwykle wystrzega się łatwizny. (...). Ważne jest dla niej to, co ponadczasowe. Obnażanie mechanizmów polityki manipulacji na społeczeństwach, mamienia tłumów, obietnic bez pokrycia w zamian za kolejne zaszczyty. To się nie kończy i nie zmienia - mówi warszawski Juliusz Cezar. Mocne przesłanie fascynującego przedstawienia.", Jacek Wakar, "Dziennik. Gazeta Prawna".

"Szekspirowska tragedia w spektaklu Barbary Wysockiej nie uległa rozmontowaniu, całość podąża za oryginalnym tekstem, w którym przeformułowano jedynie fragmenty. Akcja została silnie osadzona w teatrze - jawnie korzysta ze scenicznej iluzji, a także ironicznie ją demontuje.", Anna Bajek, "Res Publica Nowa".

Reżyseria: Barbara Wysocka
Dramaturgia: Tomasz Śpiewak
Scenografia: Barbara Hanicka
Kostiumy: Julia Kornacka
Reżyseria światła: Artur Sienicki
Asystentka reżysera: Marta Aksztin
Asystentka kostiumografa: Kornelia Dzikowska
Inspicjentka: Barbara Sadowska

Obsada:
Anna Moskal, Barbara Wysocka, Arkadiusz Brykalski, Michał Czachor, Grzegorz Falkowski, Michał Jarmicki, Mateusz Łasowski.

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery