• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Judy - spektakl charytatywny - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
Judy

Spektakl muzyczny na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego

"Judy" to spektakl muzyczny inspirowany życiem oraz twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku w garderobie kopenhaskiej sali koncertowej tuż przed jej ostatnim wyjściem na scenę - trzy tygodnie później znaleziono ją martwą w jej wynajętym domu w Londynie. Przyczyną śmierci było "przypadkowe przedawkowanie barbituranów", próby samobójczej nie stwierdzono. Koroner dodał, że Garland i tak żyła "na kredyt" między innymi z powodu marskości wątroby. Miała 47 lat. Ceremonię pogrzebową przeprowadził pastor, który trzy miesiące wcześniej udzielił jej ostatniego, piątego już ślubu. Liza Minnelli powiedziała o śmierci swojej matki: "To nie samobójstwo - była po prostu zmęczona, jak kwiat, który daje światu radość i piękno, a potem więdnie".

Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu "tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie", refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy, próbą rozliczenia się z całego życia. Zaglądając do garderoby Judy Garland podglądamy intymny świat schowany przed publicznością, słuchamy piosenek śpiewanych "tylko dla siebie", śmiejemy się z anegdot, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, stajemy się adresatem zwierzeń ze świata znajdującego się "gdzieś tam ponad tęczą".

Przedstawienie powstało w ramach nowo tworzącego się zespołu teatralnego ZPT Zakład Pracy Twórczej w Warszawie. W sierpniu mieliśmy premierę w Teatrze Nowym w Słupsku. Dostaliśmy znakomite recenzje.

Reżyseria: Dominik Nowak

Obsada:

Katarzyna Misiewicz-Żurek
Lesław Żurek

przy fortepianie Adam Ćwiek/ Przemysław Zalewski

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery