stat
Impreza już się odbyła

Jubileuszowa wystawa Janusza Ploty

W dniu 22 lutego 2021 r. w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Gdańskiego zostanie otwarta wystawa jubileuszowa Janusza Ploty. Rozmowa z artystą i relacja z wystawy będą dostępne na stronie internetowej www.zpap-gdansk.pl i w mediach społecznościowych galerii. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-16.00.

Janusz Plota - artysta intermedialny, malarz, rzeźbiarz, performer, projektant, eseista, niezależny kurator. Twórca sztuki trans archetypicznej w Polsce i Europie. Kurator Galerii Stodoła Szumiłowo, Kurator Międzynarodowego Parku Rzeźby/ Festiwalu Sztuki przestrzennej Ekoart GSS 2020.

Urodzony w 1957 r. w Miastku. Dr sztuki. Absolwent PLSP w Gdyni, wydział fotografii artystycznej (1978). Studia w PWSSP w Gdańsku, dyplom w pracowni prof. K.Ostrowskiego w 1986 roku. Założyciel i twórca Manifestu Transit Art (1992, Galeria El Elbląg), Transitart Europe(2000).

kurator wystawy : Grażyna Tomaszewska Sobko

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki musical nigdy nie był wystawiony w Teatrze Muzycznym w Gdyni?