• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jubileuszowa wystawa Agnieszki Olędzkiej

Wystawa malarstwa Agnieszki Olędzkiej zatytułowanej "Ulotne z plaży" rozpocznie się wernisażem w dniu 25 kwietnia 2022 roku o godzinie 18.00 w Galerii ZPAP w Gdańsku, przy ul. Mariackiej 46/47.

31 maja - 29 czerwca 2022, godz. 11:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

7 - 28 lipca 2022, godz. 13:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wystawa czynna będzie od 25.04-25.05.2022 r., od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00.
Relacja z otwarcia wystawy i wywiad z artystką będą dostępne na stronie ZPAP www.zpap-gdansk.pl i w mediach społecznościowych.

Agnieszka Olędzka tak pisze o sobie:
Światło to najznakomitszy reżyser spektakli, które bezustannie rozgrywają się wokół mnie. () Proces twórczy to dla mnie pasjonująca zagadka do rozwiązania. Balansuję pomiędzy potrzebą odwzorowania wrażeń wywołanych przez zjawiska natury a poddaniem się wytworom mojej wyobraźni. Na płótnach moich obrazów rozgrywa się walka kolorów o pierwszeństwo, form o nabranie kształtów. Od urodzenia mieszkam w Sopocie, mieście malarzy i artystów. Moja artystyczna wrażliwość kształtowała się w rodzinnym domu pod okiem rodziców architektów, miejscu spotkań twórczego środowiska. To tu pierwszy raz uczestniczyłam w rozmowach o architekturze, malarstwie, grafice, stylu, potrzebie tworzenia. Przyjaciele rodziny: Kachu Ostrowski, Artur Nacht Samborski, mieli ogromny wpływ na moją późniejszą, dorosłą twórczość. Można powiedzieć, że wychowałam się w pracowni, dlatego naturalnie wybrałam studia na PWSSP w Gdańsku. W latach 90 centrum mojego życia artystycznego na kilka lat przeniosło się do Holandii, gdzie wystawiałam prace, pogłębiając własny styl, otwierając się na nowoczesność i europejskość malarstwa. Nauczyłam się łamać schematy i akademickie zasady, dając sobie artystyczną wolność. Moje obrazy mówią o emocjach, są z nich zbudowane, wieloznaczeniowe, nieoczywiste. Moje prace znajdują się w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej, Pałac Opatów w Gdańsku, w kolekcji Urzędu Miasta Sopotu oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile scen będzie mieć budowany Gdański Teatr Szekspirowski?

 

Najczęściej czytane