stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jordan Peterson i jego 12 życiowych porad (1 opinia)

Jordan Peterson to kanadyjski psycholog kliniczny zajmujący się psychologią ideologii, religii, osobowości, świadomości oraz systemami totalitarnymi. Światowy rozgłos przyniosła mu książką "12 życiowych zasad. Antidotum na chaos" oraz udostępniane szeroko w sieci wykłady i wystąpienia. 10 stycznia o godz. 18.00, podczas wykładu z cyklu Filozofia w IKM, Robert Dolewski opowie o fenomenie i rosnącej popularności Petersona.

- Dla jednych długo wyczekiwany autorytet i głos rozsądku w czasach współczesnej zawieruchy, dla innych - trywializujący guru o niebezpiecznie konserwatywnych poglądach. Kim jest Jordan Peterson? Jakie porady ma nam do przekazania ten filozofujący psycholog kliniczny rodem z Kanady i o czym może świadczyć jego rosnąca popularność? Czy Internet współcześnie stał się najlepszym medium dla szerzenia filozoficznych idei? Opowiem o homarach, idealnym porządku w Twoim domu, hierarchii społecznej, poprawności politycznej i wielu innych kwestiach - zapowiada spotkanie Robert Dolewski.

Cykl wykładów Roberta Dolewskiego to drugie, po zMYŚLnych zabawach, z działań w ramach programu Filozofia w IKM. Wydarzenia pokazują, że filozofia jest tam, gdzie się jej nie spodziewamy, leży u podstaw wielu zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień.

Robert Dolewski, prezes fundacji Ogród Filozofii. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.