• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Jolly Roger - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
600-464-619
wystawia:
Teatr BOTO
w ramach wydarzenia:
Sopockie Konsekwencje Teatralne
Teatr Granda
Jolly Roger
Dariusz M.Gruszecki

A gdyby tak bohatera z naszej ulicy przenieść na teatralną scenę?

"Bo mnie życie nieudane do wysiłku okolicznością zmusiło" - mówi Jolly Roger, lokalny kolekcjoner dóbr nietypowych, bohater tytułowy spektaklu Teatru Granda z Bielska-Białej. Razem z Megi, towarzyszką (nie)doli, codziennie poszukuje szczęścia w śmietniku. Parasolik na deszczowe dni, odzienie wierzchnie dobre na zimę, torebka na sprawunki...Skarbów w fajansie jest wiele.

Pewnego dnia, para sympatycznych bezdomnych trafia na niebywałe znalezisko. - Czy Jolly Roger to bezdomny z przymusu? Nie wiemy. Ale kiedy jego los może nagle się odmienić, Jolly stwierdza, że tak mu dobrze, niczego więcej mu nie potrzeba - opowiada Robert Oleksy, który wciela się w postać głównego bohatera.

Czy skarb ze śmietnika odmieni los bohaterów? A może zwaśni? Granda gwarantowana. Ale ta historia nie ma happy endu. Bo niejeden prawdziwy Jolly Roger żyje obok nas. - Jolly Roger to nie tylko postać ze scenariusza. Rozejrzyjcie się bielszczanie, katowiczanie, krakowianie - takich jak on wśród nas jest wielu. Nie tylko głodne zwierzęta grzebią w śmietnikach. Dowodem tego panowie w strojach łudząco podobnych do odzienia wierzchniego Jolly'ego, którzy podchodzili do nas w trakcie kręcenia filmu (na podstawie scenariusza powstał film fabularny "Jolly Roger"). Nie byli aktorami. Parę głównych bohaterów wzięli za swoich - mówi Dariusz M.Gruszecki, autor tekstu.


W rolach głównych: Robert Oleksy (Jolly Roger) i Grażyna Gumińska (Megi) oraz Katarzyna Kosińska (muzyka).


***
Prezentacja konkursowa w ramach Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018


Organizator: Teatr BOTO
Partner: Victus Apartamenty
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdansk, Prestiż. Magazyn Trójmiejski, e-teatr.pl

Projekt finansowany ze środków Miasta Sopotu.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery