• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Jolie

spektakl dramatyczny
kasy:
508-394-940
wystawia:
Wolny Stolik
w ramach wydarzenia:
Scena Letnia Teatru BOTO
Chloé Lacan
Jolie

Ma na imię Jolie. Jest pokojówką w najwspanialszym hotelu na świecie. Obcuje z hotelowymi gośćmi w bardzo specyficzny, intymny sposób. Wnika w ich prywatność, w ich - pozostające ukryte za zamkniętymi dla innych drzwiami - sekrety. Właśnie rozpoczyna kolejny dzień pracy. Kolejne pokoje, kolejne spotkania, kolejne nowe doświadczenia. Wyrusza w podróż przez pokoje, a jednocześnie w podróż wewnętrzną, w głąb siebie. Jaki będzie dla niej ten dzień? Co spotka ją na końcu tej drogi?

Jolie to projekt łączący w sobie elementy teatralnego monodramu, koncertu muzycznego i animacji, inspirowany między innymi opowiadaniem Numery Olgi Tokarczuk, filmem Cztery pokoje Tarantino, Andrews, Rockwella i Rodriqueza i książką Alicja w krainie czarów Lewisa Carolla.

Jakub Roszkowski o Jolie:
Nigdy wcześniej nie pracowałem nad monodramem. To dla mnie zupełnie nowe, niezwykle ekscytujące doświadczenie. Tym bardziej, że chciałbym połączyć w tym projekcie energię prostego teatralnego spotkania aktora z widzami, dialogu, opowiadanej historii z bardziej abstrakcyjną energią płynącą z muzyki, miksowanej na żywo przez muzyka i śpiewanej przez aktorkę/wokalistkę. Dodatkowo chciałbym zderzyć to jeszcze z animacjami - tak wychodzącymi na pierwszy plan, jak i uzupełniającymi dwa wcześniejsze elementy.

Chcę zaprosić publiczność, by spędziła jeden dzień razem z Jolie. By ona opowiadała im o sobie, o swojej pracy, a jednocześnie wpuszczała ich do kolejnych pokojów, które ma posprzątać. By była niejako klucznikiem, otwierającym przed widzami kolejne, niezwykłe światy. Zależy mi na wspólnej podróży. Tak zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Przez hotel, ale i przez własne słabości, lęki i nadzieje.

Tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski
Muzyka: Michał Siwak
Scenografia wirtualna: Małgorzata Wojtkowiak
Kostiumy: Alicja Antoszczyk

Występuje: Dominika Kojro

-----
Jakub Roszkowski - dramaturg, reżyser, autor adaptacji, tłumaczeń i opracowań scenicznych tekstów. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Reżyserii Dramatu oraz stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2007 roku pracuje jako dramaturg w Państwowym Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W maju 2012 roku na deskach tego teatru wyreżyserował swój debiutancki spektakl Stalker na podstawie książki Piknik na skraju drogi braci Arkadija i Borysa Strugackich.

Michał Siwak - producent, dj. Założyciel projektu muzycznego Sinusoidal. Związany z wrocławską sceną elektroniczną. Zwycięzca PPA w nurcie OFF w 2009 roku (Vertinsky Project, obecnie Lila Negr). Zawodowo freelancer, producent muzyki komercyjnej do reklam i prezentacji multimedialnych.

Alicja Antoszczyk - absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, wielokrotna stypendystka z osiągnięcia artystyczne. Od 2010 tworzy własną markę, jej kolekcja prezentowana była między innymi na wystawie młodych designerów europejskich [C]Kult w Paryżu. Pracowała dla marki La Mania. Współpracowała przy wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Dominika Kojro - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, stypendystka Institut del Teatre w Barcelonie. Laureatka nagrody aktorskiej na XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W latach 2011-2012 aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu. Zobaczyć ją można również w filmie "Cisza" w reżyserii Sławomira Pstronga oraz serialu "Pierwsza miłość". Organizatorka i uczestniczka warsztatów aktorskich z actingcoachem Bernardem Hillerem.

Małgorzata Wojtkowiak
- studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się filmem animowanym, realizuje teledyski, wizualizacje na koncerty, bierze udział w wystawach i festiwalach filmowych. Ostatnio wykonane realizacje to: wizualizacje na Heineken Open'er Festiwal 2011 zespołu "Twilite", 2011- teledysk zespołu Maximum Balloon " Groove me"- realizacja dodatkowych efektów, 2012- teledysk do utworu "Kto się Zani" Kapeli ze Wsi Warszawa i wiele innych.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery