stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Joanna Bejm śpiewa wiersze Haliny Poświatowskiej

Zapraszamy w podróż do świata poezji Haliny Poświatowskiej. Na koncercie usłyszymy wybrane wiersze tej wspaniałej poetki "ubrane" w autorskie kompozycje Joanny Bejm i Marcina Skaby, oscylujące wokół jazzu, folku i subtelnego popu.

Utwory znalazły się na płycie "Jesteś", wydanej nakładem wydawnictwa Soliton w październiku 2019 r.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


"Od ponad 50 lat lubię czytać wiersze Haliny Poświatowskiej. Nie wiem, jak Ona je pisała, że się nie starzeją. Chyba nie jest łatwo je śpiewać… Kiedy dostałem od Joasi album „Jesteś”, przez chwilę miałem niepokój. A co będzie, jeśli mi się nie spodoba? Podoba mi się bardzo. Joasia i muzycy świetnie sobie poradzili. Tak, jakby te wiersze były tworzone na potrzeby tych właśnie piosenek. Brzmią klasycznie, ale także nowocześnie. Joannie gratuluję, a Państwu – polecam. Marek Niedźwiecki – Trójka.”

Wystąpią:
Joanna Bejm - śpiew
Marcin Skaba - skrzypce
Kamil Barański - fortepian

Joanna Bejm
Wokalistka, animatorka kultury, kompozytorka. Laureatka wielu festiwali i konkursów piosenki, m.in. programu telewizyjnego „Szansa na sukces” oraz konkursu „Debiuty’” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Koncertuje w projektach związanych z piosenką poetycką oraz zespołami jazzowymi. Współpracuje m. in. z: Bogdanem Hołownią, Piotrem Rodowiczem, Robertem Murakowskim i Kazimierzem Jonkiszem, Wojciechem Pulcynem, Sebastianem Frankiewiczem, Rafałem Stępniem. W październiku ukazała się jej autorska płyta z muzyką do wierszy Haliny Poświatowskiej.
www.joannabejm.pl

Marcin Skaba
Skrzypek, kompozytor, pedagog, współtworzący wiele projektów spod znaku folk-rock-jazz-electronic.
Współpracował m. in. z grupami: No To Co (folk-rock), Dom o Zielonych Progach (folk, poetic, world music), Kapela Hanki Wójciak (folk, world music, orient). Laureat I nagrody na VI Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" oraz II nagrody na krakowskim Festiwalu Twórczości "Korowód" 2011.

Kamil Barański
Pianista, muzyk sesyjny, producent muzyczny, aranżer. Członek zespołów Maryli Rodowicz, Magdy Steczkowskiej, Mateusza Krautwursta, grupy Śrubki Michała Jurkiewicza. Kierownik muzyczny cyklu Blues Symfonicznie Marzeny Ugornej oraz zespołu Nataszy Urbańskiej. Regularnie udziela się również w innych projektach. Od 2004 r. członek zespołu Są Gorsi (muzyka do tekstów Jana Twardowskiego). Koncertuje na całym świecie. www.kamilbaranski.com

Zapraszamy do obejrzenia teledysku do singla „Czym ty jesteś” promującego płytę.
https://www.youtube.com/watch?v=US-MGe3RoHk

Recenzje płyty "Jesteś":
https://babskim-uchem.blogspot.com/2019/10/joanna-bejm-jestes-soliton-2019.html#more
https://jazz.pl/joanna-bejm-jestes-soliton-records/

Patronami medialnymi płyty jest Radio Gdańsk, JazzPress, JazzSoul, LongPlay
 

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co to są Baby Pruskie?

 

Najczęściej czytane