• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Joanna Ambroz / Wstyd / Malarstwo

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Joanny Ambroz "Wstyd".

8 lipca - 21 sierpnia 2022

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł

30 lipca - 20 sierpnia 2022, godz. 12:00 - 19:00

Wstęp wolny
Wernisaż wystawy: 16.02.19, godz. 19:00

"Wstyd jest jak woda. Trzeba wiedzieć, kiedy wyjść."

Książka obrazowa rzucająca światło na uczucie wstydu. Emocja powszechnie kojarzona z rumieńcem i chwilą skrępowania okazuje się problemem o wiele głębszym i dużo bardziej złożonym, wpływającym na codzienne funkcjonowanie. Autorka, po zapoznaniu się z wieloma badaniami i artykułami specjalistów, zmaga się z tematem, prezentując go w szczery i przejmujący sposób. Poruszający tekst ilustruje melancholijnymi i syntetycznymi obrazami, inspirowanymi dziełami Edwarda Hoppera, pozwalając odbiorcy na chwilę zadumy i utożsamienie się z bohaterem.
_
Prace Ambroz były eksponowane w Polsce, Włoszech, Francji i na Słowacji. Jest autorką książki "Cięcie - włosy ludu polskiego" wydanej przez Wydawnictwa Bosz w nakładzie 2000 egzemplarzy. Jej działania były opisywane m.in. w Gazecie Wyborczej, Dzienniku Zachodnim, G'rls Room, oraz omawiane w radiach: RDC, Trójka, Czwórka oraz Polskim Radiu 24. Jest finalistką międzynarodowych konkursów, w tym Międzynarodowego Biennale Plakatu w Lublinie i Triennale Plakatu w Trnawie. Pracę magisterską i licencjacką obroniła z wyróżnieniem oraz wynikiem celującym na Projektowaniu Graficznym ASP Katowice.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co jest najstarszym zabytkiem Sopotu?